04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    ייעוץ פנסיוני - תשובות לשאלות הבוערות
    מה משמעות של ייעוץ חסכון פנסיוני דרך הבנק? איך בוחרים את התמהיל הנכון של חיסכון פנסיוני? רועי אופיר מנהל אגף יעוץ פנסיוני ויוחאי וינר מנהל מחלקת יועצים פנסיוניים בבנק דיסקונט, משיבים על השאלות שמטרידות את כל מי שדואג לעתידו הכלכלי בעת פרישה

שרון בג, כלכליסט


רועי אופיר מנהל אגף יעוץ פנסיוני ויוחאי וינר מנהל מחלקת יועצים פנסיוניים בבנק דיסקונט, עונים על השאלות שמטרידות כל מי שדואג למצבו הכלכלי לאחר הפרישה מהעבודה:

האם הייעוץ בבנק הוא באמת אובייקטיבי (מה הרווח של הבנק בייעוץ)?
רועי אופיר מנהל אגף יעוץ פנסיוני, מסביר את מהות ההבדל בין השירות הניתן בבנקים לבין סוכני הביטוח "בתעשייה שנוצרה היום הבנקים שונים מכל סוכני הביטוח כי הם אובייקטיבים בהמלצותיהם. ההבדל האמיתי הוא שהסוכן מוטה ומוכר את המוצר שנותן לו מקסימום רווח, בעוד הבנקים מקבלים עמלת הפצה קבועה של 0.25% מכל החברות ולא מהלקוח. האובייקטיביות מאפשרת ליועצים בבנק לבנות את התוכנית הכי טובה עבור הלקוח".
 
עד כמה התוכנית מותאמת ללקוח?
"הייעוץ בבנקים הוא אישי. בפרמטרים לבנית החיסכון הפנסיוני כוללים את המצב האישי, מספר ילדים, הרצון של הלקוח, מצבי חיים משתנים. אנחנו מייצרים לכל לקוח חוויה אישית. ואכן הלקוחות מעידים שזה אחד השירותים המשמעותיים שקבלו מהבנק", אומר אופיר.
יוחאי וינר מציין ייתרון נוסף: "הבנק כצינור הפצה משמעותי משיג הטבות ללקוח והנחה בדמי ניהול".
 
האם הישראלים מודעים לחשיבות החיסכון הפנסיוני שלהם ?
מסתבר שלא. "על פי תוצאות הסקרים של חברות הביטוח, רוב הישראלים לא מודעים לחשיבות החיסכון הפנסיוני. בגיל צעיר הישראלים חושבים על "הטיול הגדול" ולא על החיסכון הפנסיוני שלהם", אומר אופיר.
כמובן שמומלץ להתחיל לחסוך בגיל צעיר "ככל שהחיסכון מתחיל בגיל צעיר יותר, יש יותר שנים לחסוך - יותר תשואות. למעשה החוסך מרוויח פעמים, לא רק שחסך יותר שנים הוא גם הרוויח את....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים