04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הכנסת: הקטנת הפנסיה של גמלאי צבא ומשטרה
שנקלטו בשירות הציבורי
    משרדי הביטחון וביטחון פנים מתנגדים לניכוי הגמלה; יוזם החוק ח"כ דודי אמסלם: "החוק נועד ליצור שוויון ואחידות לגבי כל הזכאים לפנסיה תקציבית"

צבי זרחיה, דה מרקר


כל פורש מהצבא, המשטרה, שב"ס ותעשיות ביטחוניות המקבל פנסיה תקציבית ובמקביל מקבל משכורת בעד עבודתו מאוצר המדינה, מקופת המעסיק שהוא המדינה, מגוף מתוקצב או נתמך, מגוף אחר שהמדינה משתתפת בתקצובו או מקופה ציבורית אחרת יקבל קצבה בשיעור מופחת בהתאם לכללים שייקבעו בתקנות. כך החליטה ועדת השרים לענייני חקיקה שהחליטה לתמוך בהצעת חוק בעניין שהגיש יו"ר ועדת הפנים ח"כ דודי אמסלם (ליכוד).
עם זאת, קבעה כי הצעת החוק תדרוש תיאום עם משרדי האוצר וביטחון הפנים. משרדי הביטחון וביטחון פנים מתנגדים להצעת החוק. בכנסת חוששים ש"הלובי הביטחוני" יגרום להדיפתה של הצעת החוק הזו.
ועדת השרים הודיעה כי לאחר אישורה של הצעת החוק בקריאה הטרומית היא תחזור לדיון בועדת השרים לחקיקה.
אמסלם ציין כי "פורשי מערכת הביטחון מקבלים גמלה מגיל צעיר יחסית אבל רובינו לא יודעים שבצה"ל, במשטרה, ובתעשיות הבטחוניות בניגוד לכל יתר העובדים במגזר הציבורי, הפורש הצעיר נהנה מכפל מבצעים: הוא יכול לקבל פנסיה מלאה מהמדינה ולצידה שכר נאה כעובד מדינה מהשורה. מתברר שבחוק הישראלי יש "גילדות" עם נורמות משלהם: בכירים לשעבר בעלי פנסיות מכובדות סידרו לעצמם תיקון חקיקה שהחריג אותם מהניכוי. כך, ינוכה להם שליש מהגמלה עד גיל 55 ומגיל 55 לא ינוכה דבר מגמלתם.
"לעומתם עובדים אחרים במגזר הציבורי כמו גנן ברשות מקומית או מורה המקבל פנסיה תקציבית והולך לעבוד בגוף ציבורי מנכים לו.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר             
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים