04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

"אסון רב נפגעים עלול למוטט קרן פנסיה קטנה"
בת-חן בן-עמי סונין  , אתר גלובס

 
 

באירוע השנתי של פורום CFO טען בן אסאייג כי המחוקק נמנע מלתת מענה לבעיות. "הרפורמות שהחלו בשנת 2004, גרמו לביטול החיסכון ארוך הטווח ההוני וגרמו למעבר לחסכון קצבה במקום קבלת סכום הוני במועד הפרישה. התוצאה באה לידי ביטוי בכמעט חיסול של ענף קופות הגמל שההפקדות אליו דעכו.
למעשה, רק קרנות הפנסיה נשארו כמוצר יחיד אליו ממשיכים להפקיד. כיום קרנות הפנסיה הן אחד הענפים הצומחים ביותר במשק הישראלי", כך אמר יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה, באירוע השנתי של פורום CFO השבוע.
לדברי בן אסאייג, למרות שמדובר באחד הענפים מבוססי הנתונים ביותר במשק, קרנות הפנסיה נאלצות להתמודד עם סיכונים מכיוונים רבים: רגולטוריים-עסקיים-אקטואריים: "הסיכונים האקטואריים המאיימים על קרנות הפנסיה, עלולים לא רק לפגוע בקרנות אלא גם במבוטחים. היינו עדים לא מזמן, לאירוע רב נפגעים שרובם היו מבוטחים שלנו. אירוע כזה היה עלול למוטט קרן קטנה, אם החללים היו מבוטחים בקרן כזו, כיוון שמדובר במספר גדול של חללים ובביטוח קולקטיבי-הדדי, במבטחים החדשה קרן הפנסיה הגדולה בישראל האסון הכואב הזה השפיע על הקרן בפחות מפרומיל.
"ככל שהמחוקק רוצה לייצר תחרות בשוק הפנסיוני הוא חייב להתמודד עם הבעיה הזו. בקרן פנסיה יש חלוקת סיכונים ביטוחיים בין העמיתים בקרן. בקרן לא מספיק גדולה, אסון עלול לגרור התמוטטות. קרן פנסיה חייבת גודל קריטי כדי להבטיח את הכיסוי הביטוחי בקרן".
לדבריו, גם השקעות בריבית נמוכה הן סיכון המאיים על קרנות הפנסיה: "אני צריך להבטיח פנסיה לעמיתים שלי, אך פנסיה אפשר לתת כשההשקעות נושאות תשואה סבירה, כשהרבית נמוכה אין כמעט אפשרות ל....


 
 
לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר גלובס


ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים