04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    יש לכם ביטוח לנזקי גוף, האם אתם באמת מסודרים?
    ברגע שהפוליסה נחתמה בידי המבוטח ואושרה בחברת הביטוח, החברה אינה רשאית לשנות דבר ללא ידיעתו והסכמתו של המבוטח מראש. ואולם, לכלל זה יש חריגים, ובחיים כמו בחיים – המציאות בשטח לא תמיד משקפת את התיאוריה

עו"ד אלדד אוחיון, אתר כלכליסט 


רובנו רוכשים פוליסות ביטוח מתוך אחריות ורצון להבטיח את עתידנו ועתידם של יקירנו. אלא שבבוא היום חברות הביטוח עלולות להערים קשיים במטרה להימנע מתשלום ו"לסגת" ממחויבותן.

חשוב לדעת כי ברגע שהפוליסה נחתמה בידי המבוטח ואושרה בחברת הביטוח, החברה אינה רשאית לשנות דבר ללא ידיעתו והסכמתו של המבוטח מראש. ואולם, לכלל זה יש חריגים, ובחיים כמו בחיים – המציאות בשטח לא תמיד משקפת את התיאוריה.
חריגים אלה מתעוררים לרוב כשנודע לחברת הביטוח דבר מה שלא ידעה עליו קודם לכן, המעלה את הסיכון שעל כתפיה. כך למשל, בדרך כלל בטרם מתקבל מבוטח לביטוח הוא נדרש למלא הצהרת בריאות, שבה עליו לדווח על מצבו הרפואי. מטרת ההצרה היא להגן על חברת הביטוח כדי שלא תיקח על עצמה סיכון ותבטח רכיב ש"לא ישתלם" לה.
ואולם, ישנם מקרים שבהם גם אם המבוטח הסתיר פרט מסוים, אין לו השפעה על תחולת הביטוח. נניח שאדם נפגע ושבר את רגלו, ובהצהרת הביטוח לא דיווח שהוא סובל מבעיות גב. אף שבעיות הגב כלל אינן קשורות לנזק שנגרם לו בתאונה – "האירוע הביטוחי" – סביר להניח שחברת הביטוח תדחה את תביעתו באופן גורף תוך שימוש בטענה שהסתיר ממנה פרט מהותי או דיווח לה דיווח כוזב בהצהרת הבריאות.
ואולם, כפי שעוד נראה בהמשך, במצב כזה אין לחברת הביטוח זכות אוטומטית לדחות תביעה גם אם המבוטח הביא בפניה מידע חלקי בלבד. יש להתעקש לקבל את התגמולים, ואם לא נענים.....

 
    לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים