04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

 
    דוח מבקר המדינה: הביטוח הלאומי עלול לקרוס
בתוך 30 שנה
    איתמר לוין, אתר     News1.co.il

הסובסידיה לאג"ח המיועדות לקרנות הפנסיה, קופות הגמל וחברות הביטוח זינקה פי 60 בתוך שמונה שנים, והיא ניתנת מזה שנים רבות ללא הרשאה תקציבית חוקית
ביטוח הלאומי עלול לקרוס בתוך 30 שנה - מזהיר מבקר המדינה, יוסף שפירא. "העדר טיפול יסודי בגירעון האקטוארי של הביטוח הלאומי עשוי להפסיק את הגידול בקרן הביטוח הלאומי בתוך כעשר שנים, לרוקן את הקרן כ-20 שנים לאחר מכן, ובעתיד לפגוע בתשלומי הקצבאות לאזרחים ולהעמיד בסיכון את הביטחון הסוציאלי שלהם", הוא אומר בדוח השנתי.
המבקר מצא, כי לא יושמה החלטת הממשלה מ-2008 להפקיד את כספי הביטוח הלאומי בממשלה בריבית השוק ולהפסיק את הסבסוד למוסד דרך תקציב הריבית. משרד האוצר מנפיק אג"ח מיועדות לביטוח הלאומי, הנושאות תשואה מועדפת הכרוכה בסובסידיה, בלי שהסובסידיה תופיע בהרשאה תקציבית מפורשת וללא דיווח לכנסת ולציבור על הסובסידיה.
משרד האוצר לא הביא לדיון בממשלה הצעה לטיפול בכשלים שהעלתה הוועדה שהוקמה לבחינת השמירה על האיתנות הפיננסית של הביטוח הלאומי בטווח הארוך. כמו-כן, האוצר לא הביא לממשלה הצעה לפתרון בעיית הגירעון האקטוארי של המוסד ולסיכון לקיימות הפיסקלית של תקציב המדינה.
ברמת הרוחב אומר שפירא, כי החשבת הכללית הנוכחית, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, והחשכ"לים שקדמו לה בעשור האחרון קבעו את הרכב החוב הממשלתי אף על-פי שהם לא הוסמכו לכך על-ידי שר האוצר. לא תועד הדיון שהתקיים באגף החשכ"ל על אישור תוכנית הגיוסים לשנת 2014 ועל אישור מקורות מימון נוספים בהיקף כולל של יותר מ-100 מיליארד שקל. כמו-כן לא תועדו האנשים שהשתתפו בדיון, הדעות שנשמעו בו וההחלטות שהתקבלו, לרבות אישור התוכנית.
עוד עוסק הדוח באג"ח המיועדות המונפקות לקרנות פנסיה, קופות גמל וחברות ביטוח, והוא מוצא כי....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר NEWS1               

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים