04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

בית המשפט: "הקרן חייבת לתבוע מעסיק שאינו משלם"
פסיקה תקדימית עשויה לשים קץ להתחמקות של קרנות פנסיה מאחריות לעמית שמעסיקו חדל להפריש עבורו כספים. ביה"ד הארצי לעבודה אימץ את עמדת היועמ"ש שקבע שהקרנות חייבות לבדוק באופן כל מקרה כזה

זוהר שחר לוי, אתר כלכליסט 

 
 
תקדים שקבע בית הדין הארצי לעבודה לפני כשבוע עשוי לעזור לעובדים רבים שמגלים שהמעסיק שלהם לא העביר את ההפרשות עבורם ופגע בכיסוי הביטוחי שלהם. בית הדין אף קרא לרגולטור, הממונה על אגף שוק ההון, לפעול כדי לחדד את הוראות החוק הרלבנטיות מול כל קופות הגמל בישראל, בתקווה שההליך שהוביל לפסיקה הנוכחית יחסוך לעמיתים אחרים מאבק דומה.
מי אמור לשאת באחריות כשמעסיק אינו עומד בהתחייבותו החוקית להפריש כספים לקופת גמל לטובת העובד? זו השאלה שעמדה במוקד הערעור שהגיש מעסיק לשעבר שחוייב לשאת בהוצאותיו של עובד שחלה, משום שלא דיווח על העובד כנדרש והפסיק להפריש עבורו לקרן הביטוח והפנסיה.
המעסיק ערער על פסק הדין לבית הדין הארצי לעבודה ותקף את ההחלטה להטיל עליו את האחריות, את שיעור הפיצוי שקבע בית הדין האזורי וכן את הדחייה של הודעות צד שלישי שהגיש נגד קרנות הפנסיה המעורבות.
 
הפסיק להפריש וגם לא דיווח כנדרש

במרכז ההליך מעסיק בענף הבנייה שחדל להפריש כספים לקרן הביטוח והפנסיה של פועלי הבניין ועבודות ציבוריות עבור עובד וגם לא דיווח לקרן על אודות העובד כנדרש בדין. בחלוף שלוש שנים ביקש המעסיק לחדש את ההפרשות, אך הקרן דחתה את בקשתו. לכן הפריש המעסיק עבור העובד לקרן פנסיה אחרת, אולם גם הפרשות אלו נפסקו בהמשך.
למרבה הצער, כשחלה הרעה בבריאות העובד, והוא איבד את כושר העבודה. הוא פנה לקרן הראשונה, שהודיעה לו שחדלה זה מכבר לבטחו ושאין הוא זכאי לקצבה ממנה. העובד פנה לקרן השנייה, וגם שם נדחה משום שלא הספיק לצבור ותק הנדרש מעמית המזכה אותו בקצבה. בעקבות זאת פנה העובד לבית הדין לעבודה בנצרת ותבע את מעסיקו לשעבר, שמצדו הגיש הודעת צד שלישי נגד שתי הקרנות, הוותיקה והחדשה, בטענה שעליהן לשאת בתשלום או לחלופין לשפות אותו אם בית הדין יטיל עליו לשלם לעובד.
בית הדין בנצרת ....


....
 
לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר כלכליסט

ליצירת קשר לחץ כאן
 

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים