04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    תיקון 190, זה משמעותי לניהול החיסכון שלכם
    ירון שמיר, אתר  Bizportal

לכל מי שעוקב אחרי הטורים, ידועים היתרונות הגלומים בניהול כספים בקופות גמל. הפטור ממס רווח הון בביצוע פעולות ובעת פדיון בחלק מהמקרים, עלויות המסחר הנמוכות (זהה לעלות המשולמת על ידי הגוף המוסדי), עמלות הניהול השקופות המתבטאות בדמי ניהול מצבירה בלבד והיכולת להעביר את הניהול מגוף מוסדי אחד לשני (ניוד), איפשרו למי שידע לנצל את האפשרויות ליצור תמהיל ניהול השקעות יעיל בין ניהול הכסף דרך תיק השקעות ודרך קופת הגמל.
יחד עם זאת, תמהיל זה היה בעייתי עקב העובדה שיכולת הניהול האישי,  IRA, הוגבלה על ידי תקנות הן בכספים אותם ניתן לנהל בצורה כזו והן בהשקעה עצמה. בתקנות נקבע אילו כספים ניתן לנהל כ-IRA: כסף שהופקד בקרן השתלמות וקופת גמל של חוסך "שכיר במעמד עצמאי. הבעיתיות העיקרית נבעה מהעובדה כי הפקדת כספים חדשים לקופת גמל על פי האופציה של "שכיר במעמד עצמאי", כלומר שכיר שמפקיד כספים לקופת גמל שאינם כספים שהופקדו בשל הכנסה, הייתה למעשה למטרת קיצבה. עקב התיקון שעבר בשנת 2008, שקבע כי הפקדה חדשה לקופת גמל ניתנת למימוש כקיצבה ולא נקבע בתקנות על איזה סכום מדובר.
תיקון 190 שינה עובדה זו ואיפשר בנסיבות מסוימות לבצע היוון של הקיצבה (כלומר משיכת הקיצבה כסכום חד פעמי). עקב כך הוציאה הממונה על שוק ההון טיוטת חוזר אשר אמור להיכנס לתוקף בשינויים כאלה ואחרים ב-1.8.2015, ובו נקבע מה התקרות הניתנות להפקדה ומה התנאים. בין היתר נקבע כי ניתן לנהל כספים בניהול אישי עד 3 מיליון שקלים ובלבד שמתקיים אחד מהבאים.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר ביזפורטל              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים