04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

לחתוך את הפנסיה? המוקש הפנסיוני הראשון של הממונה דורית סלינגר
רון שטיין, אתר גלובס
 
 

 החגים הסתיימו וכולם שבים לשגרת עבודה. הממונה החדשה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון באוצר, דורית סלינגר, כבר נמצאת בתפקיד, ולומדת את האגף שבראשותה ואת הנושאים הבוערים שעל סדר יומו. אחד הנושאים המקצועיים הבוערים ביותר כנראה באג'נדה של אגף שוק ההון והאוצר לצד סוגיות האשראי והסדרי החוב, שבימים אלה נמצא במוקד ההתדיינות עם השוק, נוגע למהלך שהוציא האוצר לדרך באוגוסט האחרון, בעניין שינוי הנחת התשואה במקדמי המרה לקצבה.

צעד זה נועד להפסיק סבסוד לא צודק של החוסכים בקרנות הפנסיה את הגמלאים שבקרנות, והוא יתבטא בהקטנת קצבת הזקנה החודשית שהגמלאים העתידיים יוכלו לקנות בכספם, ביחס לקצבת הזקנה שאותו כסף יכול לקנות כיום. זאת, אם יקרה מה שהציג האוצר בטיוטת נייר העמדה שהוציא בנושא, ובה נכתב: "...אנו שוקלים לשנות את הנחת התשואה בהתאם לעקרונות אלו: הנחת התשואה בחישוב מקדמים בקרן פנסיה או בפוליסות ביטוח תותאם לריביות בפועל; השינוי המוצע יחול לגבי כל ההוראות לחישוב זכויות עמיתים בתקנון קרן פנסיה שבשלן נדרש להניח הנחת תשואה; השינוי המוצע ייעשה בהדרגה, על פני תקופה של עד שלוש שנים".

כוונת האוצר נחשפה לראשונה ב"גלובס" כבר בחודש יוני האחרון, וכבר אז הצגנו חלופה אפשרית לפתרון בעיית הריביות הנמוכות, שאינה שינוי הנחת התשואה במקדמי המרה לקצבה כאמור, ושנבחנה באוצר ונפסלה נכון לאז. עתה, ייתכן שפתרון זה שב ועולה על הפרק, על אף הסוגיות התקציביות החשובות שעלולות לנבוע ממנו. זאת עקב הסערה הציבורית החריפה שהתעוררה בעקבות פרסום טיוטת נייר העמדה בנושא על-ידי האוצר באוגוסט, שנראה שהובילה את האוצר לחצי סיבוב לאחור בעמדותיו.

שינוי בהנחות התשואה יוביל להקטנת קצבת הזיקנה של הפורשים העתידיים ב.....
 
לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר גלובס


ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים