04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

חינוך פנסיוני - כבר מבית הספר
ישראל גבירץ, דה מרקר
 
 
לרוב השכירים בישראל אין מושג כמה המעסיק מפריש לקרן הפנסיה או לביטוח המנהלים שלהם, וגרוע מזה - עדיין לא השתרש בישראל הנוהג שלפיו השכיר בודק באופן קבוע שההפרשות האלו אכן מתבצעות. רבים פשוט מעדיפים לא להתעסק בסוגיה זו.

מסתבר שמצב זה אינו ייחודי לישראל. מסקר שערך באחרונה מכון TRI מחקרים אסטרטגיים בישראל עולה כי 33% מהשכירים אינם יודעים כמה המעסיק שלהם מפריש עבורם לפנסיה ואינם בודקים אם סכום ההפרשה הוא כקבוע בחוק. סקר דומה נערך גם בארה"ב בידי מכון LIMRAה(Life Insurance & Market Research Association) בקרב כ–4,000 שכירים אמריקאים ובדק את ידיעתם בתחום החיסכון לטווח ארוך. מהסקר עולה כי 55% מהנשאלים ענו נכון על פחות מחצי מהשאלות. האי־ידיעה של הציבור על החסכונות לגיל הפרישה מלמדת על חוסר הבנה שגורם לתסכול ולתדמית שלילית של תעשיית הביטוח והחיסכון ארוך הטווח.

הסיבה העיקרית שמאפשרת למצב זה להתקיים היא שמרבית העובדים נפגשים עם היועץ הפנסיוני או עם סוכן הביטוח פעם אחת ויחידה עם תחילת עבודתם, ולאחר מיסוד אפיק ההשקעה לטווח ארוך ‏(ביטוח מנהלים, פנסיה‏) העובדים מפסיקים להיפגש עם היועץ. סיבה נוספת היא שהמידע הזמין לעובדים הוא דו"ח תקופתי שבו ישנו פירוט רב לגבי ההפרשות שבוצעו בכל אחד מהחודשים בשנה שחלפה, הכיסויים הביטוחים שנרכשו ועלותם, דמי הניהול שנוכו ועוד. אבל הדו"חות התקופתיים אינם פשוטים להבנה ונדרשת עין מקצועית לאיתור בעיות בהפרשות השוטפות.
 
כתוצאה מחוסר תשומת לב לנושא מצד העובדים, נגרמות טעויות מביכות לעמיתים בשל טיפול לא נכון .....
....
 
לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר דה מרקר


ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים