04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    ביטוחי נסיעות לחו"ל: אלה הסעיפים
שעלולים לעלות לכם ביוקר
    הפיגועים שאירעו בשבת באיסטנבול ואתמול בבריסל ממחישים מדוע נחוץ כל-כך להצטייד בביטוח נסיעות לחו"ל. אלה הסעיפים בפוליסה שכדאי לשים אליהם לב

מיכל רז-חיימוביץ' | גלובס . פורסם באתר http://www.mako.co.il


הפיגועים שאירעו בסוף באיסטנבול ובבריסל ממחישים, גם אם באופן קיצוני למדי, מדוע נחוץ להצטייד בביטוח נסיעות לחו"ל, אבל בדומה לענף הביטוח כולו, גם כאן עולה השאלה מהי ההשקעה הריאלית בכיסוי הסיכונים הכרוכים בנסיעה - מביטול טיסה, דרך אובדן מזוודה ועד הצורך בטיפול רפואי. וכמו בפוליסות אחרות, גם כאן יש אותיות קטנות שכדאי לקרוא ומוקשים שצריך להיזהר מהם.
פוליסה חינמית או לא?

לצד פוליסות של קופות-החולים וחברות הביטוח מציעות חברות כרטיסי האשראי פוליסות חינמיות, שהיקפי הכיסוי בהן עולים עם רמת הכרטיס (למשל פלטינום או זהב עסקי). ואם מציעים חינם, שלא ניקח? מומחים בתחום הביטוח ממליצים שלא להסתפק בפוליסות החינמיות, וגם בדיקת "גלובס" מעלה שבתוספת של עשרות שקלים לנוסע מקבלים פוליסה מקיפה יותר, בפערים משמעותיים למדי (ראו טבלה). המחירים ליום יכולים להתחיל ב-2 דולר לנוסע ולטפס בהתאם לגיל המבוטח, מצבו הרפואי והרחבות.
חינמי או לא, חשוב להפעיל את ביטוח הנסיעות שלכם לפני היציאה מהארץ ולעדכן מראש אם בכוונתכם לבצע פעילויות אקסטרים לפי הגדרת הביטוח (למשל סקי, טיולי אופניים ואפילו "בננה" בים), המחייבות תוספת מחיר (כיסוי של פעילות אקסטרים עשויה להכפיל את המחיר). אם לא תצהירו על כך מראש, תסתכנו בכך שהחברה לא תכסה אתכם במקרה של תאונה. זרמתם לסקי בלי לתכנן והודעתם על כך מחו"ל? יש חברות ביטוח שמחייבות תקופה אכשרה של 72 שעות מרגע ההודעה.
"הנושאים החשובים מבחינתי הם אלה שקשורים בבריאות ופחות ציוד או כבודה", אומרת שרית בר-גיורא, יועצת לביטוחים רפואיים מחברת וו.די.בי יועצים. "אם מאבדים לפטופ זה מסתכם ב-1,000 דולר, אבל עניינים רפואיים ממריאים בקלות לעשרות אלפי דולרים"....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר MAKO.CO.IL              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים