04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    האם להזיז את קופת הגמל שלי?
    לאנשים צעירים עם אופק השקעה ארוך עדיף להשקיע את חסכונות הפנסיה שלהם במסלול בעל סיכון גבוה יחסית שיש בו שיעור גבוה של מניות

עמי גינזבורג, דה מרקר   בעיתונים נכתב באחרונה שקופות הגמל וקרנות הפנסיה יצטרכו לפעול בקרוב לפי המודל הצ'יליאני. למה הכוונה? האם זה אומר שאצטרך לבחור לי קופת גמל וקרן פנסיה חדשה?

המודל הצ'יליאני אומר דבר פשוט: תיק ההשקעות שמיועד לחיסכון ארוך טווח צריך להיות מותאם לגיל החוסך. לאנשים צעירים עם אופק השקעה ארוך עדיף להשקיע את חסכונות הפנסיה שלהם במסלול בעל סיכון גבוה יחסית שיש בו שיעור גבוה של מניות. בשוק המניות תמיד יהיו משברים מדי כמה שנים, אבל אופק הזמן הארוך יאפשר למניות בתיק להתאושש. לאורך זמן, מניות אמורות לתת תשואה ממוצעת גבוהה משמעותית לעומת אג"ח, ולכן הן מתאימות יותר לחוסכים צעירים.

"צעירים" במובן זה הם אנשים עד גיל 50. לאנשים כאלה יש אופק השקעה של כ–15–20 שנה לפחות עד שיפרשו מעבודה ויצטרכו לחיות מחסכונותיהם. אנשים צעירים פחות, בני 50–60, צריכים להפחית את כמות המניות בתיק ההשקעות שלהם, ואנשים מבוגרים, נניח בני יותר 70, צריכים להקטין את שיעור המניות למינימום (אם כי לא בהכרח ל-0%).
עד כה, תוכניות הפנסיה, ביטוחי המנהלים וקופות הגמל בישראל לא היו מותאמים לגיל החוסכים. באותה קרן פנסיה חוסכים גם אנשים בני 30 וגם אנשים בני 60. מצב זה אינו אופטימלי. בקופות הגמל במסלול שנקרא "כללי" שהיה ברירת מחדל עבור רוב הציבור בישראל מקובל לקבוע את שיעור המניות על כ–25%–30%. עבור חלק מהחוסכים המבוגרים ייתכן שזהו מסלול מסוכן מדי. עבור חוסכים צעירים הוא לא אגרסיבי מספיק, ולא יניב....
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים