04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

 
    הרבדים העליונים בביטוחים המשלימים צוברים
עשרות מיליוני שקלים
    על פי התקנות של משרד הבריאות, הביטוח המשלים לא אמור להיות רווחי ובמקרה של עודפים יש להפחית את הפרמיות או להוסיף שירותים

שי ניב, גלובס 


 
הדוח שפרסם משרד הבריאות לסיכום פעילות הביטוחים המשלימים של קופות החולים לשנת 2014, מצביע פעם נוספת כי הרבדים העליונים בביטוחים של הכללית ("פלטינום") ושל מכבי ("שלי") ממשיכים לצבור עודפים של עשרות מיליוני שקלים, זאת אף שהם אינם אמורים לפעול למטרות רווח ולפי תקנות משרד הבריאות עליהם להיות מאוזנים לכל היותר.
על פי הדוח, שחובר על ידי הסמנכ"לית לפיקוח על קופות החולים, רויטל טופר חבר-טוב, ורו"ח שלומי ברטוב ממשרד פאהן קנה ושות', הפלטינום של הכללית סיים עם עודף של 57.7 מיליון שקל - שיעור רווחיות של 9% ביחס להכנסות. "מכבי שלי" סיים עם עודף של 7.4 מיליון שקל, המהווה שיעור רווחיות של 5%, ואילו "מגן זהב" של מכבי סיים עם עודף של 29.2 מיליון שקל (3%). גם הרובד העליון של מאוחדת ("שיא") סיים עם עודף של 23 מיליון שקל, שמהווה לא פחות מ-13% מההכנסות. הרובד העליון של קופת חולים לאומית ("זהב") סיים גם הוא עם עודף של 15 מיליון שקל, שמהווה 5% מההכנסות.
על פי הנהלים של משרד הבריאות, ביטוח משלים שמסיים את השנה בעודף תקציבי מחויב לעשות אחת משתי אפשרויות: להפחית את הפרמיה החודשית למבוטחים, או להוסיף שירותים חדשים. בפועל, ההפחתות שנעשו בעבר היו שוליות מאוד, וגם כשנוספו שירותים חדשים הרבדים העליונים נותרו.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים