04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    תקנות חדשות: פוליסת ביטוח הבריאות והסיעוד תהיה אחידה
    תקנות שיכנסו לתוקף בתחילת פברואר, קובעות כיסויים אחידים בפוליסות ביטוח הבריאות שנועדו לתת מענה בעיקר במקרה של צורך בניתוח. כיסוי אחיד יחוייב גם בפוליסות הסיעוד שמציעות קופות החולים. המטרה: השוואה קלה יותר בין הפוליסות שמציעות חברות הביטוח והוזלה במחירים

אליצפן רוזנברג, אתר YNET


עידן חדש בפוליסות ביטוחי הבריאות והסיעוד: החל מחודש פברואר 2016 חברות הביטוח ימכרו פוליסה אחידה לביטוחי ניתוחים פרטיים ולביטוחים סיעודיים לחברי קופות חולים.
כיום, פוליסות ניתוחים בחברות ביטוח אינן אחידות, ולמבוטחים אין אפשרות להשוות בין מחירי המוצרים השונים. כך יוצא שחברות הביטוח אינן מתחרות על המחיר הנמוך אלא מרכזות מאמץ בבידול המוצר באמצעות הבלטת כיסויים שיווקיים שונים שאינם מוסיפים ערך ביטוחי ממשי.
ברקע הדברים יש לציין כי המרווח (הפער בין המחיר שנגבה מהלקוח לבין העלות לחברה)  בתחומי ביטוחי הבריאות, הוא גבוה במיוחד לאור העובדה כי רק 40% מתשלומי הביטוח שאנחנו משלמים, משמשים עבור תשלום התביעות למבוטחים. כל השאר - 60% נשאר כרווח לחברות הביטוח.
לטענת האוצר, קביעת כיסוי אחיד לניתוחים תעודד תחרות מצד חברות הביטוח על מחיר הפוליסה ועל השירות למבוטח ובכך תגדיל את יכולת המיקוח של הצרכן.

על פי התקנות, הפוליסות החדשות יכללו 4 כיסויים מרכזיים: עד 4 התייעצויות עם רופא מומחה בכל שנת ביטוח, עלות שכר מנתח, הוצאות ניתוח בבית חולים פרטי (כולל כל העלויות הנלוות וכן הוצאות אשפוז עד תקרה של 30 יום), וכן טיפולים מחליפי ניתוח.
לאחר כניסה לתוקף של הפוליסה האחידה, בכוונת אגף שוק ההון לפרסם מחשבון השוואה בין מחירי הפוליסות. באוצר מציינים כי המחשבון יגביר את השקיפות וצפוי להוביל להוזלה נוספת בדמי הביטוח.

יש לציין כי בניגוד לתוכנית המקורית שפורסמה בטיוטה בנושא, לפני 8 חודשים, לא יקבע מחיר לפוליסות לפי.....
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר  YNET             

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים