04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

 
    הנתון שחברות ביטוחי הבריאות מסתירות מכם:
החזר של 39 אגורות על כל שקל
    מאת: רוני לינדר-גנץ, דה מרקר 

הפיקוח על הביטוח, מי שאמור להיות הרגולטור הנשכני של חברות הביטוח, עשה השבוע תרגיל קטן ולא מאוד מתוחכם, שנועד להרחיק את האש מחברות ביטוחי הבריאות: בפרסום הדו"ח על חברות הביטוח ל-2013 הושמט הנתון החשוב מכולם - שיעור ההחזר (Loss Ratio) - שבשנים האחרונות מביך שוב ושוב את חברות ביטוחי הבריאות. הנתון הזה מראה איזה חלק מהפרמיות שאנחנו משלמים חוזר אלינו בצורת החזרים, כלומר - עד כמה הביטוח שרכשנו אכן משתלם.
במקום זאת, מוצגות בדו"ח כוכביות והערה, שלפיה מדובר בכיסויים ארוכי טווח, ומשכך, לעתים אנשים משלמים היום ויקבלו את התמורה רק בעתיד. מה שלא מצוין בדו"ח הוא שבשנים האחרונות הציגו חברות הביטוח נתונים עלובים של החזרים בביטוחי הפרט ביחס לביטוחים הקולקטיביים וביחס לביטוחים המשלימים של קופות החולים, והואשמו שוב ושוב בכך שהן לא יעילות, לא משתלמות, ולא נותנות תמורה אמיתית לכסף.
הפיקוח על הביטוח היה יכול, למשל, להשאיר את ההערה הזאת, לצד פרסום הנתון הממוצע כמו בעבר. בחירתו להסתיר את הנתון מעלה תחושה של ניסיון להעניק הגנה וחסינות לחברות הביטוח, תוך התעלמות מהאינטרס הציבורי.
עם זאת, הנתונים שהפיקוח על הביטוח מפרסם על סך ההוצאה של החברות על תביעות וסך דמי הביטוח שקיבלו, מאפשרים לבצע חישוב עצמאי של שיעור ההחזר של הביטוחים. לפי חישוב שערכנו, גם ב-2013 שיעורי ההחזר בביטוחי הפרט היו עלובים מאוד, ונמוכים דרמטית מהביטוחים הקבוצתיים ומהביטוחים המשלימים של קופות החולים....
 
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר               

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים