04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    סוכני הביטוח מנסים לטרפד את הרפורמה בפנסיה
    נשיא לשכת סוכני הביטוח אריה אברמוביץ: "מעולם לא הוגש חוק הסדרים בתחום הפנסיוני באופן כל כך לא מקצועי, לא מעמיק וגדוש בסימני שאלה רבים ללא מענה בכלל. נדמה כי זה בליל של הודעות לעיתונות מטעם המפקחת, ובוודאי שאינו מסמך אשר מכבד את הכנסת או את נבחריה"

רון שטיין, גלובס 


לשכת סוכני ביטוח מצטרפת לאיגוד לשכות המסחר שתקף לאחרונה בחריפות את הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון באוצר, דורית סלינגר, בשני מכתבים חריפים ששלח לשרים בממשלה.
נשיא לשכת סוכני הביטוח אריה אברמוביץ, שיגר ליו"ר ועדת הכספים בכנסת, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), מכתב יוצא דופן בחריפותו ובו הוא משתלח ברגולציה שמובילה סלינגר. "לצערי, מעולם לא הוגש חוק הסדרים בתחום הפנסיוני באופן כל כך לא מקצועי, לא מעמיק וגדוש בסימני שאלה רבים ללא מענה בכלל. נדמה כי חוק ההסדרים הוא בליל של הודעות לעיתונות מטעם המפקחת על הביטוח, ובוודאי שאינו מסמך אשר מכבד את הכנסת, או את נבחריה", כתב אברמוביץ, כשהוא מבקש מוועדת הכספים שלא לאשר רפורמות שמבקשת הממונה להעביר.
במסגרת הרפורמה המוצעת נקבע כי סוכן ביטוח פנסיוני יורשה לקבל עבור עבודתו בתחום החיסכון הפנסיוני רק תשלומים ישירות מהלקוח או רק עמלת הפצה מהגוף המוסדי, ולא את שתי צורות התגמול יחדיו.
כמו כן, בחוק ההסדרים מוצע להפריד את התפעול מהשיווק בכל הקשור לשירות הפנסיוני שניתן למעסיקים, תוך מתן חופש בחירה לגבי זהות הסוכן לכל העובדים, ללא תלות בהחלטת המעסיק בנושא.
מבחינת סלינגר מדובר בחלק משורת רפורמות שנועדו לשפר את מעמד הצרכן בשוק הפנסיוני, בין היתר באמצעות החלשת הקשר בין חברות הביטוח ובתי ההשקעות לבין הסוכנים. זאת, תוך הגדלת האחריות של הסוכנים, ובעיקר של המעסיקים, והרחבת חופש הבחירה וחיזוק מעמדו של הלקוח ביחס לאחרונים.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים