04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

 
    הכסף ששוכב בבוידעם: איך מאתרים חשבונות לא פעילים?
    ניקיון פסח מאחורינו והגיע הזמן לסדר גם את הכספים הפנסיוניים שלנו, אולי נגלה כסף שלא ידענו עליו ■ איך עושים זאת?

שירות גלובס 


ניקיון פסח מאחורינו והגיע הזמן לסדר גם את הכספים הפנסיוניים שלנו, אולי נגלה כסף שלא ידענו עליו. איך עושים זאת?
אחת הדרכים המרכזיות לסידור הכספים הפנסיוניים היא איתור חשבונות לא פעילים. חשבון לא פעיל עלול להיווצר כאשר עוברים לעבודה חדשה ופותחים תוכנית פנסיונית חדשה. חשבונות שלא מופקדים אליהם כספים הופכים ללא פעילים, ובדרך כלל אין בהם הטבות בדמי הניהול, כך שחוסכים רבים משלמים את דמי הניהול המרביים על כספים בחשבונות לא פעילים בקרנות פנסיה. עם השנים, הצטברו בחשבונות הללו יותר מ-25 מיליארד שקל וכדאי לבדוק אם גם לכם יש כספים בחשבונות לא פעילים. באמצעות ריכוז החשבונות אפשר להגדיל את יכולת המיקוח שלנו על דמי הניהול ולהגביר את השליטה בניהול החיסכון הפנסיוני.
משרד האוצר יזם חקיקה שתאפשר למזג את כל הכספים בחשבונות הלא פעילים בקרנות הפנסיה לתוך החשבון הפעיל שאליו מופקדים כספים באופן שוטף. במסגרת היוזמה ימוזגו כל החשבונות הלא פעילים לתוך החשבון הפעיל, אלא אם כן החוסך יחליט אחרת.
פעולה נוספת לסידור הכספים הפנסיוניים קשורה לחשבונות קטנים ולא פעילים בקופות גמל. כיום, קיימים בקופות גמל קרוב ל-2 מיליון חשבונות עם יתרות נמוכות שאינם פעילים עוד. חשבונות אלה מהווים כ-40% מסך החשבונות בקופות הגמל, אך הכספים המנוהלים בחשבונות אלה הם רק כ-2% מסך הכספים בקופות הגמל. בעקבות מהלך שיזם משרד האוצר, ניתן למשוך כספים מחשבונות קטנים ולא פעילים בקופת גמל בפטור ממס.
חשוב לדעת שמשנת 2016 ייגבו מהחוסכים לפחות.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים