04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

 
    פנסיה: כמה קיבוצים משלמים את קצבת המינימום?
    סכמה קיבוצים מעניקים לוותיקים קצבה של לפחות 40% מהשכר הממוצע במשק (יש מחלוקת). מדוע מתעכב האישור הרשמי של התיקון. ומה מתכננים ב"פנסיה בראש"

אריק בשן, אתר www.mynet.co.il


בפרוס שנת 2015, עד כמה איתן מצבם הכלכלי של גמלאי הקיבוצים? על פי הנתונים שפרסם אגף החברה בתנועה הקיבוצית - 233 קיבוצים (כ-90% מסך הקיבוצים) כבר מתקצבים היום את חבריהם הוותיקים בסכום השווה או עולה על 40% מהשכר הממוצע במשק (3,650 ש"ח בחודש); אלא שבמקביל התפרסמו לאחרונה, באותו תחום ממש, ממצאי סקר אחר שתוצאותיו שונות מאוד: "סט-פוינט לייעוץ פנסיוני", חברה לניהול פנסיוני המעורבת בקיבוצים רבים, מציגה נתונים אחרים - אצלה הגיעו רק כשליש מסך הקיבוצים אל הסף האמור של 40%.
אין זו הפעם הראשונה שנתוני סט-פוינט שונים מאוד מול הנתונים שאוספת התנועה. אריה שטראוס, לשעבר חבר חצרים, מנהל ושותף בחברת סט-פוינט, סומך מאוד על הנתונים שהוא מפרסם באתר שלו. לדבריו, את "הסקר" הוא עורך, בדרכו, כבר 17 שנה. ובסיס המידע שעליו הוא נשען מתחלק לשניים: המקור הראשון הוא מידע ישיר ומדויק המתקבל מעשרות רבות של לקוחות החברה הישירים; מקור המידע השני הוא קשריו האישיים עם יושבי-ראש ומנהלי קהילה רבים, מזכירים, מנהלי פנסיה, מנהלי בריאות ורווחה - קשר אשר, לדברי שטראוס, נבנה על בסיס אמון אישי....
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר  MYNET             

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים