04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

 
    תומכי רפורמת הפנסיה שכחו את המעסיקים
    אפשר להעניק לעובד את חופש הבחירה גם בלי להעמיס על המעסיקים

אוריאל לין, אתר דה מרקר


בהצעת חוק ההסדרים עלתה שוב הצעה למהפכה בכל הנוגע להסדרי הפנסיה ולטיפול בהסדרי הפנסיה והחיסכון של העובדים. ההצעה מוצגת בעיקרה כמתן חופש לעובד בבחירת סוכן הביטוח שלו ומי שאחראי על ההתנהלות מול קרנות הפנסיה.
מיד עם פרסום ההצעה, נשמעה הקריאה לשר האוצר, משה כחלון, שלא לוותר על הצעה זו — כאילו אם ישנה את דעתו בנושא, יהיה זה רק מחמת לחצים של אינטרסנטים למיניהם.
הדיון מתמקד במחלוקת בין מנהלי ההסדרים הפנסיוניים וסוכני ביטוח לבין העובדים. כאילו ברור לכל שאם הצעת הרפורמה תעבור, העובד ייצא נשכר, ומי שייפגעו הם בעיקר מנהלי ההסדרים הפנסיוניים וסוכני הביטוח.
בדיון כולו נשכח הגוף הגדול שנקרא "המגזר העסקי". השאלה שצריכה להישאל היא מה מידת העומס שרפורמה כזו תטיל על המגזר העסקי, לעומת התועלת האמיתית שתצמח ממנה לעובד.
על פי השיטה הנהוגה כיום, פונה המעסיק למנהל הסדרים פנסיוניים או לסוכן ביטוח ומסדיר באופן קולקטיבי את תנאי החיסכון הפנסיוני עבור עובדיו. למעסיק יש כוח מיקוח רב, שכן הוא מייצג מספר גדול של עובדים. מותר גם להניח שלמעסיק אין אינטרס מנוגד לזה של עובדיו, שכן הוא מעוניין להשיג עבורם את תנאי החיסכון הטובים ביותר.
המעסיק אינו מפיק תועלת מגובה העמלות שגובות קרנות הפנסיה וקופות הגמל, וחשוב מאוד למעסיק להשיג....
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              

                           
   
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים