04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

לפני שתשלמו יותר - כך תחסכו בתשלום המס עד סוף השנה
הילה רז, דה מרקר 
 

לקראת סיום שנת המס 2012, מומחים למסים מייעצים מה לעשות כדי להפחית את תשלומי המס ■ למי כדאי למכור ניירות ערך מפסידים? אילו הטבות מס יופסקו בקרוב? אילו הכבדות צפויות בתחום המס? ומהם היתרונות של קופת גמל בניהול אישי?

גם אם אינכם נמנים עם התאגידים הבינלאומיים שזכו להנחת מיסוי מעוררת קנאה במסגרת חוק הרווחים הכלואים, אתם עדיין יכולים לנצל כמה הטבות מס עד לסוף שנת המס של 2012 ולהיערך כראוי ל-2013. 

אמנם מדובר בסכומים פעוטים ביחס להנחות שלהן זכו החברות הרב-לאומיות, אך ייתכן שזה יסייע למשק הבית הפרטי שלכם. באמצעות מומחי המס - עו"ד יאיר בנימיני ממשרד אפשטיין, רוזנבלום מעוז (ERM), עו"ד דורון לוי ממשרד עמית פולק מטלון ורו"ח צבי פרידמן מפירמת ראיית החשבון Deloitte בריטמן אלמגור זהר - ליקטנו כמה עצות שיכולות לחסוך לכם כסף.

 העצות העיקריות של מומחי המס


קיזוז הפסדים למשקיעים בשוק ההון

 רווחי הון מניירות ערך ממוסים על בסיס שנתי, ורק כאשר הם נמכרים על ידי הנישום. כלומר, בתום השנה נבדק אם השכיר או עצמאי הרוויח או הפסיד מפעילותו בניירות ערך באותה שנה, והנישום משלם מס בהתאם. עו"ד בנימיני מציין כי המיסוי מחושב לפי ניירות הערך שהמשקיע מימש בשנה מסוימת: "רשות המסים אינה בודקת אם השווי הכללי של התיק או התיקים שמנהל הנישום עלה או ירד, אלא אם המכירות של ניירות הערך באותה השנה הניבו רווח או הפסד. מכיוון שהבורסה עלתה השנה באופן משמעותי, נישומים מתוחכמים דואגים למכור כעת ניירות מפסידים כדי לאזן רווחים שנוצרו בשנת המס". הוא מוסיף כי נישום שימכור ניירות ערך בהפסד שמתקזז נגד רווחים, יקבל במרבית המקרים את החזר המס באמצעות חשבון הבנק שלו. אם רוצים להמשיך להחזיק בנייר הערך, ניתן למכור אותו ולרכוש אותו מחדש.


פתיחת קופת גמל בניהול אישי

 תיקון לפקודת מס הכנסה שהתקבל השנה בכנסת הרחיב משמעותית את הטבות המס שניתנות על משיכת כספים בצורה של קצבה או היוון קצבה בגין סכומים שהופקדו לקופת גמל לקצבה. רו"ח פרידמן מציין כי חוסך יכול להפקיד את הכספים שמשך לקופת גמל בניהול אישי, שהיא מכשיר פנסיוני חדיש יחסית בישראל. זוהי קופת גמל שבה כל חוסך מנהל בעצמו את כספי הפנסיה שלו. החוסך יכול להסתייע במנהל תיקים ולהרכיב לעצמו תמהיל השקעות אישי. השילוב של קופת גמל בניהול אישי עם התיקון לפקודת מס הכנסה, מסביר פרידמן, מקנה יתרונות מס משמעותיים..... 

                                              לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר דה מרקר


ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333  

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים