04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    לשתף את הציבור בקביעת חישוב הפנסיה
    באחרונה החליט משרד האוצר לשנות את השיטה שבה מחושבת הגמלה הפנסיונית בקרנות הפנסיה החדשות ■ אמנם, הדבר נשמע כמו סינית לרבים מאתנו, אבל בפועל מדובר בשינוי שיקבע כמה כסף נקבל מדי חודש בפנסיה

הראל פרימק, דה מרקר

באחרונה החליט משרד האוצר לשנות את השיטה שבה מחושבת הגמלה הפנסיונית בקרנות הפנסיה החדשות. אמנם, הדבר נשמע כמו סינית לרבים מאתנו, אבל בפועל מדובר בשינוי שישפיע על כולנו, ויקבע כמה כסף נקבל מדי חודש כשנצא לפנסיה.
כשחוסך פורש לגמלאות, עומד לזכותו סכום החיסכון שחסך במשך כל תקופת עבודתו, ומסכום זה אמורה קרן הפנסיה לשלם לו גמלה לכל שארית חייו. כדי להבטיח את גודל הגמלה, הוחלט כי היא תהיה קבועה, והניחו כי הכסף שנחסך יצבור ריבית של 4% בשנה, שתכסה את תשלום הגמלה עד תום חיי הגמלאי.
ואולם השוק השתנה בצורה רדיקלית, הריביות ירדו - ולמעשה, כדי לשלם את אותם 4% שנתיים, צריכים גופי הפנסיה לקחת כסף מהחוסכים הצעירים ולהעביר אותו לגמלאים, כדי שקופת הפנסיה בכללותה לא תיקלע לגירעון ולאי־יכולת לשלם לעמיתיה.
מובן שמצב זה אינו רצוי, ומהווה העברת עושר בין־דורית, העלולה לגרום למשבר. כדי לפתור את המצב, החליטו באוצר על עדכון דינמי של מקדמי הגמלה. משמעות הדבר, בשפה פשוטה, היא שהגמלה החודשית של הפנסיונרים לא תהיה קבועה מיום פרישתם ועד לתום חייהם, אלא "תגיב" לריבית האמיתית במשק ולתשואות בפועל. באופן מעשי, מכיוון שהריבית אפסית בשנים האחרונות, צפויה.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים