04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

 
    מה אומר החוק המורה למעסיקים לשלם פנסיה לעובדים?
    באדיבות אתר תעשיות

אם בעבר מעסיקים נהגו להבטיח לעובדים החדשים שלהם הפקדה לקופה פנסיונית רק לאחר תקופת זמן מסוימת ובתנאי שהמעסיק יהיה מרוצה מהעובד, כיום יש הסכם שמחייב את המעסיק לשלם פנסיה לעובדים ומכתיב איך ומתי יש לשלם ובצורה ברורה. מעוניינים לדעת האם המעסיק שלכם בסדר אתכם? התחילו לקרוא

הסכם פנסיה חובה

בשנת 2008 הונהגה בישראל רפורמה בכל הקשור אל הפנסיה ונכנס לתוקפו הסכם פנסיה חובה. חובה לבטח כל עובד בביטוח פנסיוני והמעביד חייב להפריש סכומים לקרן שמיועדת לפיצויי הפיטורין של העובד. סך ההפרשות עומד על 17.5%. שישה אחוזים יופרשו מדי חודש על ידי המעסיק לקרן הפיצויים, שישה אחוזים נוספים לתגמולים, כלומר לפנסיה ואילו העובד עצמו יפריש ממשכורתו החודשית חמישה וחצי אחוזים משכר הבסיס שלו. העובד הוא זה שיבחר את סוג הפנסיה בה הוא מעוניין, כלומר הוא זה שיחליט אם הוא מעוניין להפקיד כספים מדי חודש לקרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל והוא גם יוכל לבחור את הגוף הספציפי בו תנוהל הפנסיה שלו.


הפרשות פנסיה- חשוב לדעת

· גילאים- חובה להפריש פנסיה לכל עובד מגיל 20-21 .  

· זמנים- אם העובד היה מבוטח טרם הוא התחיל את העבודה בקרן פנסיה כלשהי, המעסיק החדש חייב להפריש כסף לפנסיה כבר מהיום הראשון בו הוא מעסיק את העובד. דבר זה יתבצעו רטרואקטיבית לאחר שלושה חודשי עבודה. במקרה ולא היה לעובד ביטוח פנסיוני, המעסיק יתחיל לשלם לו לאחר שישה חודשים.

· הלכה למעשה- הדברים אמורים להיעשות בצורה אוטומטית. כלומר העובד אינו צריך להזכיר למעסיק שלו לגבי הפרשות תשלום לפנסיה ולא יתנהל משא ומתן סביב זה.

· תפקיד העובד- חשוב שהעובד יעדכן את המעסיק שלו מבעוד מועד באיזה ערוץ פנסיוני הוא מעוניין לנהל את החיסכון שלו. בנוסף, הוא אמור למלא ולמסור את כל הטפסים הדרושים לשם כך.

חובת המעסיק- הלכה למעשה

חובה על המעסיק להעביר את כל ההפרשות על פי ההסכם לאותו גוף פנסיוני בו בחר העובד שלו. המעסיק חייב להעביר את ההפרשות עד....

 
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר תעשיות               
                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים