04-8100333  

 
 
 

 

 
    פלוג מתריעה: "יחס של אדם בפנסיה על כל 3 עובדים
- בקרוב
    זאת בניגוד למצב כיום, של יחס 5 ל-1. נגידת בנק ישראל סקרה בנאום באונ' באר שבע את השוק הפנסיוני : "חלקם של המניות והאג"ח הקונצרניות בתיק הפנסיוני גדל עם השנים והדבר ישפיע דרמטית על גובה קצבת הפנסיה". סלינגר: נפעל לריכוז חשבונות הפנסיה של העובד

רחלי בינדמן, כלכליסט

נגידת בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג נשאה הבוקר (ה') דברים בכנס אוריינות פיננסית באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, והתמקדה בהפתחיות בשוק הפנסיוני. "נושא החיסכון הפנסיוני הינו בעל חשיבות אישית ולאומית ממדרגה ראשונה, נוכח המגמות הדמוגרפיות, מחד, וההתפתחויות בשוק החיסכון לטווח ארוך, מאידך. החיסכון הפנסיוני עבר ועובר תמורות שבעקבותיהן נדרשת מודעות ומעורבות רבה יותר של החוסך", אמרה פלוג.
פלוג התריעה כי "על פי תוחלת החיים הצפויה בישראל, גברים צפויים לחיות בממוצע 17 שנים לאחר הפרישה, בעוד נשים צפויות לחיות 24 שנים לאחר הפרישה. בעתיד הלא רחוק, כנגד כל 3 עובדים בישראל יהיה אדם בגיל הפרישה, כאשר היום יחס זה עומד על 5 עובדים לגמלאי. בנוסף, חלק ניכר מהחיסכון לטווח ארוך חשוף לתנודתיות בשווקים הפיננסיים באופן שמשפיע על גובה קצבת הפנסיה בעת הפרישה".
עוד צייינה הנגידה ש"ככל שנמתין יותר עם העלאת גיל הפרישה לנשים, כך הפתרון להגדלת החיסכון הפנסיוני יגיע יותר מאוחר".
פלוג סקרה גם את שוק החיסכון ארוך הטווח כשציינה כי "בהיקף הנכסים המנוהלים על ידי הגופים החוסכים לטווח ארוך חל גידול משמעותי ב-14 השנים האחרונות, מכ-57% תוצר לכ-90%  תוצר. אחד התהליכים המשמעותיים שעומדים מאחורי הגידול הוא כניסתו לתוקף של חוק פנסיית חובה ב-2008, שמחייב עובדים ומעסיקים להפריש לפנסיה שיעור ניכר מהכנסתם. כמו כן בתקופה המתוארת חל בסקטור ציבורי מעבר הדרגתי מפנסיה תקציבית לפנסיה צוברת, כאשר משנת 2004 כל העובדים מפרישים לפנסיה צוברת. היקף הנכסים גדל, אם כי הוא תנודתי – בולטת למשל הירידה בתקופת המשבר הפיננסי, כך שמי שפרש באותה נקודת זמן ראה לפניו חיסכון צבור בהיקף נמוך יותר משציפה", פירטה פלוג.
נגידת בנק ישראל התייחסה גם לפילוח הנכסים של כספי הפנסיה "ניתן לראות ירידה הדרגתית ומתמשכת בחלקן של האג"ח המיועדות, ובד בבד גדל משקל המניות, האג"ח הקונצרני וההשקעה בחו"ל בתיק, כך שחלקם של המרכיבים הרגישים יותר להתפתחויות בשווקים הפיננסיים מתרחב על פני זמן".

מה יקרה לגובה קצבת הפנסיה בעת הפרישה.....
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר                

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים