04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

למה תהיה לכם פנסיה עלובה
מירב ארלוזורוב, אתר דה מרקר
 
 

ההכרה בכך שהפנסיה של הדור הנוכחי תהיה קטנה מזו של הדור הקודם כנראה כבר חלחלה לתודעה. למעשה, מה שהובטח להורינו – פנסיה בגובה 70% משכרם האחרון (במונחי ברוטו)  - הוא בעליל חלום באספמיה עבור הדורות הצעירים. בעיקר לא ניתן יותר לחלום על ההטבות הנוספות שקיבל הדור הקודם, בהן למשל התרגיל של הקפצת השכר לפני גיל הפרישה כדי להשפיע על הקצבה. תרגילים כאלה, שהיו נחלתן של חלק מקרנות הפנסיה של ההסתדרות (והיו בין הסיבות לקריסתן), ושהיו נפוצים מאוד בפנסיה התקציבית בממשלה, פשוט לא יכולים להתקיים יותר.
בעידן הפנסיה הצוברת, מה שאתה חוסך הוא מה שאתה מקבל. בנוסחה הזאת יש כיום כמה בעיות, שמשפיעות על כך שמה שאתה צפוי לקבל הולך ונשחק.
ראשית, הריבית העולמית כיום נמוכה מאוד, וכלל לא ברור מתי היא תעלה ועד כמה. הצפי הוא שהיא לא תישאר נמוכה שנים רבות, אבל מאחר שהיא אמורה לשקף את הצמיחה העולמית – איש אינו יכול להעריך מתי נראה התאוששות בריבית, אם בכלל. ריבית נמוכה היא רוצחת פנסיונית. החיסכון הפנסיוני, שהוא ארוך טווח, מתבסס במידה רבה על המנוף של ריבית דריבית לאורך שנים. ברגע שהאפקט שלה מצטמצם, הרווחים בחיסכון נפגעים אנושות; שנית, תוחלת החיים עולה. מאחר שקצבת הפנסיה נקבעת כחלוקה של החיסכון (הקטן, בגלל הריבית), במספר שנות החיים הממוצע בפנסיה (שעולה, בגלל העלייה בתוחלת החיים), המנה המתקבלת נשחקת והולכת.


....
 
לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר דה מרקר

ליצירת קשר לחץ כאן
 

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים