04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    שקרים שאנשים מספרים לעצמם על חיסכון לפנסיה
    במסגרת שבוע החיסכון האמריקאי, שחל כעת, המועצה לחינוך לחיסכון תפרסם את סקר אומדן חסכונות משקי הבית שלה ל-2015 ? בשנה שעברה התברר שרק שליש מהאמריקאים חש שהוא ערוך לעתיד הפיננסי ארוך הטווח שלו ? הנה השקרים העצמיים העיקריים, שסיבכו את שני השלישים האחרים

מרקטווץ', פורסם באתר גלובסהשבוע האחרון של פברואר הוא "שבוע אמריקה חוסכת", אבל אזרחי המדינה לא הולכים לחגוג אותו. לא תחכה להם עוגה במשרד, ולא יהיו נאומים בטלוויזיה. אלמלא מאמרים כמו זה שלפניכם, הם אפילו לא היו שומעים עליו כנראה.

ויותר מזה, אילו היוזמה הזו, שהשיקה ב-2007 המועצה האמריקאית לחינוך לחיסכון, הייתה זוכה לשם מתאים יותר, השבוע הזה היה נקרא "שבוע האין-חיסכון האמריקאי".

כולנו גדלו על ברכי העובדה שיש שקרים, שקרים ארורים וסטטיסטיקה. האמת בכל הנוגע לאמריקאים ולחיסכון לגיל פרישה היא שרובם משקרים לגבי הדירוג הסטטיסטי שלהם, והם יצטרכו לשלם על זה מחיר יקר כשהאמת תצא לבסוף החוצה.

בשבוע שעבר דיווח המכון למחקרי הטבות לעובדים, EBRI, שהגירעון המצטבר הלאומי בתוכניות הפנסיה של האמריקאים הוא כ-4.13 טריליון דולר, כשהכוונה היא לכל משקי הבית שבראשם עומדים בני 25 עד 64. מדובר על סכום ששקול ליותר מ-15% מסך נכסי הפנסיה בארה"ב, לפי מכון החברה להשקעות, והסך הזה כולל תוכניות פנסיה של אנשים שכבר נכנסו לגיל הפנסיה. ככל שהגירעון עולה, התחזית לביטחון פיננסי לכל ימי חיי כולנו נעשית גרועה יותר.

מכון EBRI אומר למעשה, שבגלל אותם אנשים שלא חסכו, רוב האנשים מצויים בסכנה שלא תהיה להם בגיל הפנסיה הכנסה מספיקה לכיסוי הוצאות ממוצעות, הוצאות טיפול בעצמם לטווח ארוך והוצאות רפואיות בלתי מכוסות אחרות ליתרת ימי חייהם.

לאלו שיהיה להם גירעון חזוי, המספרים יהיו מכוערים. לבייבי בומרס (ילידי 1946-1964) יהיו חסרים....


 
    לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס              
                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים