04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

 
    הדור האבוד - איך יסתדרו בני הדור הנוכחי עם הפנסיה?
    בני ה-30-35 אימצו את סגנון החיים הטכנולוגי והצרכני אך לא חוסכים כהלכה לתקופת הפנסיה והמדינה מכינה עליהם פחות. בני שהינו, תוהה לאן יילך הדור האבוד

בני שהינו, אתר וואלה!


בישראל של שנת 2015 ישנו דור אבוד. הדור האבוד שכולל רבים מבני ה-35 (פלוס-מינוס) שנולדו וגדלו כאן, בישראל, אימצו את מהפכת האינטרנט, הגלובליזציה והצריכה האינסופית. דור זה רוכש בשנים האחרונות דירות בהיקפים שכמוהם לא ידענו וטובע במינוסים ובהתחייבויות למשכנתא, שאת התשלומים עליהם ישלם עוד שנים רבות. הכינוי "דור אבוד" אינו נובע מהמצב הנוכחי – אלא מהמצב העתידי, בעוד כ-25 שנה, יאלצו בני דור זה להתמודד עם היציאה לתקופה ממושכת של פנסיה, שכבר עתה ברור שלרבים מהם לא תהיה את היכולת הכלכלית להתמודד עמה.
השיח הכלכלי המרכזי בציבור בישראל סובב כיום סביב נושאים כמו מחירי הדיור והמלחמה בדמי הניהול הגבוהים הנגבים מהחוסכים לפנסיה, אבל שיח זה מפספס את הנקודה החשובה ביותר ואינו נותן מענה לשאלה החשובה ביותר - כיצד אנו מתכננים את העתיד הפיננסי שלנו בתקופה בה תוחלת החיים של האדם עלתה ורובנו נחייה עוד כ-20 שנה לאחר שנגיע לגיל הפרישה.
המאבק הציבורי והצפת הידע ביחס לגובה דמי הניהול הניעו רבים בציבור להתמקח עם חברות הביטוח והסוכנים וחלקם אף הצליחו להפחית את דמי הניהול בשיעור חד. אז מה. גם אם הצלחתם לחתוך את דמי הניהול ב-50%, סביר להניח שאתם עדיין מחזיקים במוצרי פנסיה וביטוח שבכלל לא מתאימים לכם כמו ביטוחי מנהלים אנכרוניסטים ויקרים שיצאו לשוק בשנות ה-80 של המאה הקודמת, או קרנות פנסיה שאינן משקפות קצבה הולמת לאדם שחי יותר מ-80 שנה.
הדור הקודם, דור ההורים שלנו, הוא דור שונה בתכלית השינוי. זהו דור שהבין את חשיבותו של חיסכון, דור שעבד קשה, ששמר כסף בצד ליום גשום, דור שצרך מצרכים ושירותים שונים במשורה והתאפיין בחיים צנועים יותר, וגם דור שהמדינה דאגה לרווחתו העתידית באחריות רבה יותר. לעומת זאת הדור האבוד, למרות שהוא חי בעולם מופרט בו המדינה כבר לא לוקחת אחריות על רווחת תושביה כבעבר, ממשיך לחיות כשירו של אייל גולן "היום הולכים לים" ולא דואג לחסוך מספיק כסף ליום שאחריי.
לא יכול להיות שדור שגדל שמדינה שמוגדרת כסטארט-אפ ניישן, נחשב לחדשני, יוזם ומוביל בכל דבר הקשור לטכנולוגיה, אך בכל הקשור לעתיד הפיננסי אנחנו לא מצליחים, כתוצאה מבורות ל....

 
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר וואלה!              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים