04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

טעיוית שאנחנו עושים בדרך לפנסיה
ירון שמיר,  אתר Bizportal

 
 


פטור ממיסוי של רווחים . קופות הגמל, קרנות ההשתלמות (עד תקרה), ביטוחי המנהלים והעצמאים וקרנות הפנסיה נהנים מפטור ממס רווח הון במשיכה ופטור ממס רווח הון בביצוע פעולות. המשמעות כי בעוד שבכל פעולה שאנו מבצעים בניירות ערך אנו משלמים מס (בדרך כלל 25% על הרוח הריאלי) בפעולות המתבצעות במכשיר פנסיוני לא מנוכה מס במקור. למעשה אנו מנהלים סכומים ברוטו ולא נטו. בנוסף, ברגע שאנו רוצים לממש השקעה אלטרנטיבית ישולם מס על הרווחים, שנקבע לפי סוג המכשיר. בתוכניות הפנסיוניות אין מס על התשואה והתשואה נזקפת כולה לטובת החוסך.
ניתן לנצל הטבה זו על ידי שימוש בניהול אישי IRA היכן שניתן במכשירים הפנסיונים או לחילופין בהקצאת הנכסים בין כספים פיננסים לכספים פנסיונים.

קבלת זיכוי וניכוי מקסימלי על הפקדה לפנסיה . מס ההכנסה מעניק הטבות מס למי שמפקיד למטרת פנסיה באופן עצמאי. עצמאים יכולים להפקיד עד 33,400 שקלים למטרת פנסיה בשנה ועוד 18,480 ש"ח לקרן השתלמות. על ההפקדה העצמאי יקבל החזר מס בשתי דרכים, האחת דרך ובהתאם למס השולי שלו וחלק בגובה 35% מסך ההפקדה. חלקם בהתאם לגובה המס השולי שלו וחלקם בגובה 35%. מדובר על הטבה שיכולה להגיע לעיתים גם ל-40% ויותר מההפקדה, כלומר כ-20 אלף שקלים מידי שנה.

גם שכירים המפקידים באופן עצמאי על החלק משכרם שאינו מבוטח באופן עצמאי יקבלו החזר מס. סה"כ הטבת המס לשכירים ניתנת על השכר הלא מבוטח או שכר של 8,700 שקלים - הנמוך מבין השניים. על ההפרש ייקבל, השכיר, במקרים מסוימים, להפקיד 16,700 שקלים לשנה, וגם כאן, בדומה לעצמאי, יוכל לקבל החזר על חלק מההפקדה בגובה המס השולי ועל חלק בגובה 35%.

לא מנצלים שינויים במס ההכנסה . שינוי שנכנס לתוקפו בשנת 2012 מאפשר לקבל פנסיה פטורה ממס לחלוטין על הפקדות אשר לא קיבלו הטבת מס בעת ההפקדה, או שמוסו בשוטף (קיצבה מוכרת). פעמים רבות אנו נמנעים מלהגדיל את הפקדות העובד, או לחילופין לא מפקידים לקופות פנסיה באופן עצמאי, עקב החשש ממיסוי כפול. דבר זה היה נכון, עד אשר בתיקון 190 הוצאה הקיצבה המוכרת מיתר הפטורים הניתנים על פיצויי פיטורים וקיצבה בגין כספים, אשר נהנו מהטבות מס. הטבה זו מאפשרת לנו הגדלת הפנסיה החודשית מבלי לחשוש ממיסוי כפול.

משלמים מס על פיצויי פיטורים מעבר לתקרת הפיצויים הפטורים . רבים מאיתנו לא יודעים, אך פיצויים מעבר לתקרה (עומדת היום על 12,360 לשנת עבודה) חייבים במס. פעמים רבות אנו משלמים מס על יתרת הפיצויים מעבר.....

 
לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר ביזפורטל

ליצירת קשר לחץ כאן
 

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים