04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    לפני פרישה: איך לתכנן את תקופת הפנסיה
    היציאה לפנסיה מסמנת התחלה של תקופה יפה אחרי שנות עבודה ארוכות; אך מהווה פרשת דרכים משמעותית מבחינה פיננסית. כך תיערכו אליה - מדריך

גולן שרמן, אתר YNET


היציאה לפנסיה אמורה לסמן את תחילתה של תקופה יפה: אנחנו יוצאים לדרך חדשה אחרי שנות עבודה ארוכות, נהנים משקט ומחיי משפחה ומתפנים להגשים חלומות ישנים ולחוות חוויות חדשות.

עם זאת, גיל הפרישה מהווה גם פרשת דרכים משמעותית מבחינה פיננסית, הדורשת היערכות, תכנון והתמודדות עם מטרות האופייניות לתקופה זו - שימור איכות החיים הנוכחית; שיפור רמת החיים; מילוי הזמן הפנוי והגשמת חלומות; יכולת לתמוך פיננסית בילדים ובנכדים; שמירה על מוכנות פיננסית במקרה של בעיה בריאותית; ודאגה לביטחון הפיננסי של היקרים לכם לאחר שתלכו לעולמכם.
מדובר בצרכים לא פשוטים ליישום בכל שלב בחיים, אך במיוחד במועד הפרישה, בגלל הריבית הנמוכה במשק, עלייה משמעותית בתוחלת החיים וירידה משמעותית בהכנסה החודשית, המתרחשת בדרך כלל לאחר שפורשים מהעבודה.
קחו בחשבון את התחשיב הבא: אם אתם באחת מקרנות הפנסיה הישנות, צפויה לכם ירידה של 30% בהכנסה. אם אתם שייכים לאחת מהקרנות החדשות, אתם עלולים לספוג ירידה חדה של לא פחות מ-60% מהכנסתכם לפני הפרישה.
לאור הנתונים הדרמטיים האלה, כל אחד חייב לקבל שורה משמעותית של החלטות. זה מתחיל הרבה לפני גיל הפרישה....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים