04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

 
    שימו לב! הציבור הפנסיוני לא מודע לעלות החסכונות שלו
    ירון שמיר, אתר  Bizportal

חלק גדול מהטורים שפרסמתי עוסק בתופעה שמטרידה חלק גדול מאזרחי ישראל, והיא איך לחסוך לפנסיה בצורה היעילה ביותר. מושגים כמו דמי ניהול, מסלולי ביטוח, מסלולי השקעות והשפעה הדדית, חוזרים שוב ושוב ואין ספק שבשנים האחרונות הפך מוצר הפנסיה להיות יותר מובן למי שמתענין בתחום. היכולת של החוסך להשפיע על גובה העמלה אותה הוא משלם השתפרה, אך יחד עם זאת מבלי ששמנו לב גדלה האוכלוסיה שמתחילה לממש את הנכסים שנצברו בקרנות הפנסיה - אוכלוסיית מקבלי פנסיית הזיקנה.
בניגוד לאוכלוסיית החוסכים הפעילים, אצל אלה הפנסיונרים רב הנסתר על הגלוי. מבלי שנרגיש השפעתה של אוכלוסיה זו על כלל החוסכים, ובעיקר על הקיצבה אליה חסכו כל החיים, הולכת וגדלה. בטור היום נדון בפנסיונרים החדשים המקבלים את קיצבתם או עתידים לקבל את קיצבתם מקרנות הפנסיה החדשות ומפוליסות ביטוחי המנהלים המושקעים בשוק החופשי.
ראשית חשוב שנדע שברגע שלקוח מתחיל לממש את זכותו לקבלת פנסיית זיקנה מדובר על תהליך שאין חזור ממנו. כלומר ההחלטה היא חד כיוונית, איננה ניתנת לשינוי ומונעת מהפנסיונר לשנות את קרן הפנסיה שלו. שנית קיצבה משולמת לכל החיים, אך טרום היציאה לפנסיה תתבקשו לבחור מסלול ליציאה לפנסיה.

מדוע חשוב לבחור מסלול לפנסיה אם הפנסיה משולמת לכה"ח?
מכיון שלפני היציאה לפנסיה ניתן לבחור מסלול הבטחה למינימום תשלומים. לדוגמא בקרן פנסיה ניתן לבחור מסלול שיבטיח 60% לבן או בת הזוג, מינימום של 240 תשלומים, מסלול שיבטיח רק 30% לבת הזוג ועוד ועוד וריאציות.

איך זה עובד?
.....
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר ביזפורטל              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים