04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

 
    בגלל הריבית הנמוכה: חברות הביטוח רוצות הקלות מהאוצר
    רחלי בינדמן, כלכליסט


סביבת הריבית הנמוכה יוצרת צרה חשבונאית לחברות הביטוח, שפנו בחודשים האחרונים בדרישה לפתרון למפקחת על הביטוח דורית סלינגר.

כידוע, חברות הביטוח מחזיקות בהתחייבויות של עשרות מיליארדי שקלים לציבור המבוטחים והעמיתים שלהן. הפיקוח דורש מהן להחזיק בעתודות שיבטיחו כי בכל עת הן יוכלו לעמוד בכל התחייבויותיהן. כשסביבת הריבית נמוכה, חברות הביטוח נדרשות לקחת כספים מרווחים פוטנציאליים ולהעבירם לעתודות. כך נפגע הרווח הכולל שלהן.
מדי רבעון מבצעות חברות הביטוח בדיקת נאותות של ההתחייבויות בגין חוזי ביטוח חיים. אם מהבדיקה עולה כי הפרמיות המתקבלות אינן מספיקות לכיסוי התביעות הצפויות, נרשמת הפרשה מיוחדת בגין החסר. הבדיקות הללו נשענות על הנחות שונות, הבעייתית שבהן נוגעת לתשואה הצפויה מהנכסים שעומדים כנגד ההתחייבויות.
החשש הוא כי כתוצאה משינויים בריבית בשוק, ישתנו גם השווי ההוגן או תזרימי המזומנים העתידיים של מכשיר פיננסי שבו משקיעה חברת הביטוח את ההון שלה. ריבית נמוכה מחייבת את החברה להגדיל את העתודות הללו. זאת כיוון שהאוצר מחייב את חברות הביטוח להניח שהתשואה שישיגו על כספי העתודות תהיה, בטווח הארוך, בגובה ריבית חסרת סיכון....
 
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט               

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים