04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

 
    עצמאים: איך תנצלו את הטבות המס שלכם?
    גם השנה יכולים עצמאים ליהנות מהטבות מס מהפקדותיהם לקרן השתלמות, קרן פנסיה וקופת גמל, בתנאי שההפקדות יבוצעו לפני סוף 2014. בבית ההשקעות פסגות מסבירים איך תממשו את הזכויות שלכם. מדריך

עומר בן יאיר, אתר YNET

יוקר המחייה, כמו גם הריבית הנמוכה במשק, משפיעים במידה רבה על עצמאים רבים. כשלצרכנים קשה לסיים את החודש, הם מוציאים פחות כסף, ופעמים רבות עסקים קטנים ובינוניים סובלים מכך הרבה לפני רשתות וחנויות גדולות אשר להן "כיסים" עמוקים יותר שמאפשרים מרחב תמרון גם בתקופות קשות. לכך יש להוסיף תנאים סוציאליים שעצמאים לא מקבלים מהמדינה או מהמעסיק, דוגמת דמי אבטלה או ימי חופשה, והתוצאה המתקבלת היא חשש מתמיד לגבי העתיד וצורך במיצוי ההטבות המגיעות לעצמאי.

 

למעשה, עובדה זו מחייבת עצמאים להיות כל הזמן עם היד על הדופק ולהקפיד לחסוך מספיק לתקופות פחות טובות, כמו גם לפנסיה, ולמצות את כל הזכויות המגיעות להם מהמדינה, דוגמת הטבות המס על הפקדות לחיסכון פנסיוני ולקרנות השתלמות.

 
מגדילים את החיסכון, מקבלים הטבות

כמדי שנה, גם השנה יכולים עצמאיים ליהנות מהטבות מס מהפקדותיהם לקרן השתלמות, קרן פנסיה וקופת גמל, וזאת בתנאי שההפקדות יבוצעו עוד בטרם תחילת השנה החדשה. חשוב לציין כי על מנת לבדוק מהו הסכום אותו ניתן להפקיד על מנת ליהנות מההטבה, יש לבדוק מה ההכנסה השנתית והאם בוצעו הפקדות לקרן השתלמות ולקופת גמל השנה, ואם כן, באיזה סכום. בהתאם, ניתן להפקיד סכומים נוספים. חשוב לציין כי עצמאי יכול להפקיד הן לקופת הגמל והן לקרן ההשתלמות גם מעבר לתקרה שמזכה במס, ובכך להגדיל את סכום החיסכון או קצבה במועד הפרישה.

 
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים