04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

 
    האוצר מדרג גופי הפנסיה
    הדירוג מבוסס על שביעות הרצון של לקוחות מטיפול הגוף הפנסיוני בפניותיהם והמלצה שלהם. חברות הביטוח הגדולות מפגרות עם ציונים בינוניים ומטה בעוד דווקא קרנות פנסיה קטנות כמו זו של אלטשולר ומיטב-דש מתברגות גבוה

רחלי בינדמן, כלכליסט


אגף שוק ההון במשרד האוצר בראשות המפקחת על הביטוח דורית סלינגר השיק היום מדד דירוג שירות לגופי פנסיה. מדובר במדד שביעות רצון של לקוחות מטיפול הגוף הפנסיוני בפניות אליו ומידת ההמלצה של לקוחות על הגוף הפנסיוני. המידע מבוסס על ביקורות שערך אגף שוק ההון בקרב לקוחות שפנו לגופי הפנסיה בקשר לחיסכון הפנסיוני לאחרונה.
בקרב קופות הגמל המצטיינות הן ילין לפידות ואלטשולר שחם עם ציונים של 91 ו-89 בהתאמה. מדובר אגב בשני גופים שבחמש השנים האחרונות גם מצטיינים בתשואות לחוסכים, וככל הנראה שביעות הרצון מגיעה בעיקר מהביצועים הטובים. אחרי שתי החברות הללו נמצאת חברת הגמל הקטנה יחסית של איביאי ואחריה חברת הגמל של בית ההשקעות הקטן יחסית אינפיניטי.
הגופים הגדולים בענף ובהם פסגות והראל מקבלים ציון ממוצע של 80 ו-79 בהתאמה כשחברת גמל גדולה כמו כלל מסתפקת בציון חלש של 73. הגוף עם הציון הנמוך ביותר הוא חברת הגמל של הפניקס.
מפתיע כי בקרב קרנות הפנסיה הגופים הבולטים אינם הגופים הגדולים בענף....
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים