04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

 
    סלינגר משיקה מלשינון פנסיה;
הקנס למעסיקים - 1.8 מיליון שקל
    "קו הצדק הפנסיוני" יאפשר לעובדים להתלונן על מעסיקים שאינם מאפשרים בחירת מוצר פנסיוני

אסא ששון, דה מרקר    המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, השיקה היום את "קו הצדק הפנסיוני" שמאפשר לעובדים להעביר מידע על מעסיקים הפוגעים בזכות לבחור מוצר פנסיוני. העברת המידע שמתאפשרת באופן אנונימי, תסייע לממונה על שוק ההון לאתר מעסיקים וסוכנים העוברים על החוק.
החוק קובע כי כל עובד רשאי לבחור את מוצר החיסכון הפנסיוני שלו. הזכות הבסיסית והחיונית של בחירת מוצר מאפשרת לעובד להתמקח על דמי הניהול, למקסם את החיסכון הפנסיוני שלו ולהתאים לעצמו את המוצר הטוב ביותר עבורו. שלילת זכות הבחירה, כולל מניעת הטבת דמי הניהול שהשיג העובד, היא פגיעה חמורה שכן משמעותה פגיעה בקצבת הזקנה בעת פרישה. אולם כיום מבחינה ישומית לא יכול העובד לבחור את סוכן הביטוח עימו הוא יעבוד.

על פי הוראות החוק, דינו של מעביד שהפר את הוראת הדין עלול להיות מאסר או קנס בסך של כ-1.8 מיליון שקל. מפניות שהגיעו לממונה על שוק ההון עולה כי מעסיקים מפרים את הוראות החוק ושוללים מעובדיהם את זכות הבחירה המגיעה להם לפי חוק. מקרה נפוץ להפרת החוק הוא כאשר מעסיק מאפשר לעובדיו לבחור חיסכון פנסיוני רק מתוך רשימת חברות שאיתן עובד הסוכן של המעסיק.
סלינגר ציינה: "אגף שוק ההון נחוש לסייע לעובדים למצות את זכויותיהם. לכן, האגף יגביר את האכיפה על מעסיקים במטרה לאפשר לעובדים להשיג פנסיה ראויה. שיתוף הפעולה של המעסיקים נדרש לשמירה על זכויות העובדים".
בתגובה להודעת סלינגר, אמר ששון מנה מבעלי סוכנות משגב: "יש לתת כלים לעובד כיצד לבחור את הסוכן הפנסיוני שלו על מנת שלא ימצא עצמו בגיל פרישה עם פנסיה שאינה מספיקה למחייתו. האפשרות לבחור סוכן משלו תפתח את הדלת לתחרות על מחיר ואיכות השרות אותו הוא מקבל. מצד שני, עובד שצריך לדאוג לפנסיה שלו מקביל לעצמאי שדואג לפנסיה שלו, ואנחנו יודעים שעצמאים לא תמיד ....

 
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר                

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים