04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

 
    סט פוינט: לנהל את כספי הפנסיה
והביטוחים ללא "חורים ברשת"!
    סטפוינט!

המרחב בו "מסתובבים" כספי הפנסיה והתגמולים של חברי הקיבוץ ושל הציבור בכלל,  הוא מרחב מרובה  "חורים ברשת " בו נעלמים כספים רבים. ראו כתבה -  דו"ח האוצר חושף: השקרים שמספרים סוכני הפנסיה (כלכליסט 25.11.2015) וכן פרסומי האגף לפיקוח שוק ההון באוצר.
הדרך הבטוחה לגלות את הפרצות והחורים ולהשיב לקיבוץ ולחבר את כספם  היא העסקת יועצים מקצועיים, בלתי תלויים ואמינים, ששכר טרחתם משולם אך ורק ע"י הקיבוץ.
חשוב לציין כי סוכנויות ביטוח, שחלקן מכונות "סוכנות הסדר" ,  הגונות ומקצועיות ככל שתהיינה, מנהלות מערכת יחסים עסקית מורכבת עם "היצרנים" אותן חברות ביטוח/פנסיה/פיננסיים/גמל והשתלמות.  מערכת יחסים זו דורשת  פיקוח ובקרה בלתי תלויים.
מרבית הפעמים המערכת הקיבוצית ו/או תאגידית איננה מגדירה  לסוכנויות  באופן מדויק את צרכי הקיבוץ  והקיבוץ מקבל את "מה שיש"=המוצר שמציעים לו " (ביטוחים ותוכנת המדף של מנהל ההסדר). לקיבוץ אין את הכלים המקצועיים לפקח ולוודא שסוכנות ההסדרים אכן מבצעת את מה שנדרש ממנה. פועל יוצא שהמשווק (הסוכן) הוא גם המפקח (מנהל הסדר).
עבודה זו ראוי שתבוצע על ידי גורם שונה שהוא יועץ מקצועי שיגדיר נכון את מפרט הצרכים ויפקח בשם הלקוח שההתנהלות הינה בהתאם למסוכם. במילים אחרות – נדרש פיקוח ובקרה על יישום ההסדר. לפנינו שני תפקידים יועץ וסוכן, רכישתם תחת קורת גג אחת אינה מאפשרת את ההפרדה הכול כך נדרשת בין תפעול ההסדר לבין הייעוץ והפיקוח!
בקיבוצים ובארגונים שאנו פועלים כיועצים, הצלחנו לבנות מפרטים ספציפיים המתאימים לצרכי הקיבוץ, ולהכתיב לחברות הביטוח תנאים שאינם נמצאים על המדף בפתרון סטנדרטי המוצע לכל הקיבוצים כאילו אין הבדל בצרכים שלהם.
 מצאנו  כי במציאות של היום, ראוי לאפיין את המוצרים להם נידרש הקיבוץ עלותם והשירות הנדרש בגינם, ורק לאחר מכן לאפיין את נותן השירות, האם רצוי לעבוד בקשר ישיר של הקיבוץ מול קופות וחברות ללא תיווך נוסף, יש לזכור כי תיווך עולה כסף (גם אם הוא משולם על ידי חברת הביטוח, הוא מתוך תשלומי הלקוח), או לחליפין נידרש סוכן (מנהל הסדר) לצורך קבלת שירות.
 
לשם כך הקמנו את   תוכנת הניהול והבקרה של חברת סט פוינט בע"מ . מנוהלת תחת בקרה אקטוארית ע"י אנשי מקצוע אובייקטיבים ובלתי תלויים (אקטוארים, יועצים פנסיונים, וכלכלנים).
 
דוגמאות להנחות  בדמי ניהול בין קיבוץ העובד עם סט פוינט בע"מ בהשוואה לאחרים.
קרן פנסיה – 50% עד 70% הנחה מדמי הניהול = הגדלת הפנסיה ב12%.
קופת גמל  -  עד 66% הנחה.    קרן השתלמות – עד 80% הנחה. = כ-1% תשואה נוספת בשנה.
ביטוח סיעודי פרטי25% עד 31% - לכל החיים. בלי "נתונים מבלבלים" של הנחות לתקופה מוגבלת.
 
גם בביטוח האלמנטרי- רכוש וחבויות, הצלחנו בזמן קצר לשנות עבור לקוחותינו את מפת הביטוח. כתבנו מִפרט ביטוח חדש עבור הפוליסות של לקוחותינו בביטוח חקלאי ובחברות נוספות, מִפרט המשפר באופן ניכר את הפוליסות ומקטין את חשיפת הקיבוץ לסיכונים שונים. "ניכינו" כיסויים שלא נדרשים – ופרמיות שמשולמות מדי שנה מבלי שאיש יודע בדיוק למה. חלק מלקוחותינו אף ביקשו  לצאת למכרז, ובעקבותיו שינו באופן דרמטי את מצבם והפרמיה השנתית שהם משלמים קטנה בעשרות אחוזים.
לרשותכם  לאורך כל הדרך (כל המוצרים)
 
לקביעת פגישה ללא התחייבות 
אריה 052-5013000  ***  רמי 052-5302242  *** 
עמי 052-8361128

 
     
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים