04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

 
    מהפכת הפנסיה של הסטודנטים
    שוק הפנסיה מתעלם מצעירים, אך הם צריכים להפסיק להתעלם משוק הפנסיה

מאת: גלעד ארדיטי, אתר דה מרקר  


הסטודנטים בישראל, והציבור הישראלי בכלל, יודעים לקום על רגליהם כשצריך. ראינו את זה במחאת הקוטג', במחאת האוהלים, במחאת הסרדינים ובמחאות דומות. המצוקה המיידית והבוערת היא מה שמשותף לכל המחאות האלה.
אולם יש מצוקות שגדלות והולכות עם השנים, שנמצאות עדיין מתחת לפני השטח. אחד המשברים הגדולים שעומדים לפתחם של הסטודנטים והצעירים בישראל הוא משבר הפנסיה.
חיסכון מגיל צעיר מגדיל את הפנסיה באופן משמעותי. שנות ה–20 הן שנים קריטיות שבהן כדאי לאזרחים להתחיל לצבור ריבית על החיסכון שלהם.
לפי סקר של התאחדות הסטודנטים, שבו משתתפים אלפי סטודנטים מדי שנה, 80% מהסטודנטים בישראל עובדים. ואולם, בפועל לשליש מהם לא מופרשת פנסיה, בין אם הדבר נעשה בניגוד לחוק (65% מהמקרים) ובין אם הם לא עובדים במקום העבודה מספיק זמן כדי להפריש לפנסיה (15%). אלה שמפרישים לפנסיה סובלים בתחילת דרכם, כמו רוב העובדים בתחתית שרשרת המזון של עולם התעסוקה, מדמי ניהול מופרכים שזוללים שיעור משמעותי מהחסכונות.
למעשה, שוק הפנסיה מתעלם מצעירים, אך הם צריכים להפסיק להתעלם משוק הפנסיה. הצעד הראשון בדרך לפתרון המשבר הוא מעורבות של הציבור בפנסיה ובהשקעות שלו. החינוך הפיננסי בישראל נמצא בקרשים - ציון הפסיכומטרי של אדם לא מעיד דבר על היכולת שלו להבין מושגים בסיסיים בכלכלה. נהוג לחשוב שאחת מההשפעות החיוביות של ההשכלה היא אזרחים שמגלים יותר אחריות ומעורבות ב....
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר                

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים