04-8100333
050-5537105

 
 

 
 
 

 

 
    לדחות בחודשיים כניסתה לתוקף של קרן הפנסיה המוזלת
לעובדים חלשים
    לפי תוכנית האוצר אמורה קרן "ברירת המחדל" לפעול מ-1 באפריל 2016 ■ ח"כים בוועדה דורשים לעגן הקמת הקרן בחקיקה ראשית

צבי זרחיה, אסא ששון אתר דה מרקר   


יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) דורש מהממונה על שוק ההון והביטוח באוצר דורית סלינגר לדחות  בחודשיים את כניסתו לתוקף של את החוזר להקמת "קרן ברירת מחדל" שאמור להכנס לתוקף ב-1 באפריל 2016. הקמת הקרן אינה טעונה את אישורה של הועדה.
כדי לסייע לעובדים החלשים, במשרד האוצר מעוניינים בהקמת קרן פנסיה מוזלת שתשרת אותם. חלופה אחת שנשקלת היא כי קרנות הפנסיה יקבלו הוראה להקים קרנות מוזלות, ולהעביר אליהן את החוסכים החלשים. ניהול ההשקעות בקרנות אלה יהיה פסיבי (כלומר ייעשה בעיקר באמצעות כלי השקעה שעוקבים אחר מדדים), והקרנות לא ישוּוקו באמצעות סוכני ביטוח. מאפיינים אלה יאפשרו להציע דמי ניהול נמוכים.
לקרן זו יצורפו העובדים שלא בחרו בעת הצטרפותם למקום העבודה במוצר פנסיוני, אלא אם השיג להם מעסיקם הסדר פנסיוני אחר. עובדים המצטרפים לקרן יהיו זכאים להטבה בדמי ניהול למשך תקופה של 5 שנים ממועד הצטרפותם.
גפני הודיע כי ועדת הכספים תקיים בקרוב דיון בעניין ובמסגרת הפיקוח על עבודת הממשלה עמדתה של ועדת הכספים היא שיש להסדיר את הנושא באמצעות חקיקה. "אם דורית סלינגר לא מוכנה לדחות אז שתודיע לי כי יש כללים לעימות בין הוועדה לבין משרד האוצר", הבהיר.
בהצעת התוכנית הכלכלית שהוגשה אשתקד לכנסת כמהלך מקדים לחוק ההסדרים נכללת הקמת הקרן הזו אבל בקואליציה החליטו שלא לשלב את הסעיף במסגרת חוק ההסדרים. קרן ברירת המחדל אותה מוביל האוצר היא קרן פנסייה עם דמי ניהול נמוכים שהמדינה תבחר....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר                                
   
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  050-5537105  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים