04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
     איך יודעים מהי רמת הסיכון בקופת הגמל,
קרן ההשתלמות וקרן הפנסיה?
    גם אם אתם חושבים שלא - אתם משקיעים: בקופות הגמל, בביטוח המנהלים, בקרן ההשתלמות או בקרן הפנסיה. אז איך יודעים אם ההשקעה מסוכנת? הדר חורש מתרגם לעברית את כל המושגים הכלכליים שתמיד איימו עלינו. מדור חדש

אתר וואלה!


אחד הפרמטרים העיקריים אותו בוחן משקיע לפני קבלת החלטה להעביר כסף לצורך השקעה כלשהי - הוא הסיכון. הסיכון בהשקעה הוא האפשרות שהמשקיע לא יקבל את כספו בתוספת התשואה המובטחת או המקווה, במועד בו הוא יבקש למשוך את כספו. המרכזיות בשיקול הזה הופכת את אומדן הסיכונים לפרק החשוב ביותר בתורת הבנקאות וההשקעות.
כדי לחשב את הסיכון שמציבה השקעה מסוימת בפני המשקיע, נבחנים מספר גורמים. אחד המבחנים הבולטים של אפיק השקעה מסוכן הוא התנודתיות שלו, אשר מחושבת על פי סטיית התקן של שערים.
קל לראות זאת כאשר מסתכלים על גרפים של ניירות ערך. למשל, ככל שגרף השערים מזגזג יותר - סטיית התקן ורמת הסיכון של נייר הערך גבוהה יותר. משקיע בנייר ערך, שערכו יורד ועולה בשיעורים חדים, יתקשה לנחש מה יקבל בחזרה ביום בו ירצה למכור את כספו.

איגרות חוב - מה יותר בטוח?

התנודתיות אינה המדד היחיד. מומחים להערכת סיכונים יבדקו הרבה יותר מגרפים. כאשר משקיעים באיגרות חוב, למשל, יבדקו המומחים מה הביטחונות שיש בידיהם, במקרה שבעלי החוב לא יעמדו בהחזרים. איגרות חוב של המדינה, לדוגמא, נחשבות בטוחות יותר מאיגרות חוב שהנפיקה חברה פרטית. איגרות חוב לטווח של שנה, מסוכנות פחות מאיגרות חוב לטווח של שנים רבות.
אומדן הסיכונים בהשקעה במניות דורש....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר וואלה!              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים