04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הסכם באופק: הביטוח הלאומי ימשיך להעביר עודפים
למשרד האוצר
    שר הרווחה חזר בו מההחלטה לא להעביר את עודפי התשלומים מהמוסד. ועדה תדון בסוגיה ובמצב הפיננסי של ביטוח לאומי. המסקנות: ב-1 במרץ

אמיר אלון, אתר YNET


משרד האוצר ומשרד הרווחה נמצאים על סף הסכם שיסדיר את המחלוקת סביב העברת עודפי הגבייה של הביטוח הלאומי: היום (ג') הוחלט כי ועדה בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה תדון בחודשים הקרובים בסוגיה זו ובמצבו הפיננסי של הביטוח הלאומי. המסקנות שלה יוגשו עד 1 במרץ. עד אז לפחות, תימשך העברת הכספים. עוד נקבע כי אם הביטוח הלאומי ייקלע לגירעון בשנה הנוכחית, הוא יקבל את כספי העודפים בחזרה ממשרד האוצר. במשרד הרווחה ובמוסד לביטוח לאומי מאיימים כי אם לא יגיעו להסכמה עם האוצר, העברת כספי העודפים תיפסק מ-1 במרץ.
שר העבודה והרווחה חיים כץ אמר על המתווה המתגבש: "לאחר 40 שנה של התקשרות מעוותת שבה כספי המבוטחים היו הפקר, הצלחנו להגיע להסכמות עם האוצר, ובחודשיים הקרובים נכין הסכם חדש שיעמוד על העיקרון שלפיו כספי הביטוח הלאומי מיועדים אך ורק למבוטחים".
מלשכת השר מסרו כי "בהסכמות בין השר חיים כץ לבין האוצר, ומתוך אחריות תקציבית וממלכתית, בהתחשב בעובדה שהתקציב לשנת 2019 אושר והתבסס על כספי הביטוח הלאומי, סוכם כי העודפים השנה יועברו לאוצר, אולם אם יעלה הצורך, הביטוח הלאומי יוכל לעשות שימוש בכספים אלו ולא להעבירם".
בעקבות ההתקדמות היום חזר בו השר כץ מהודעתו בספטמבר האחרון, שלפיה ביטוח לאומי יפסיק להעביר את עודפי הגבייה למשרד האוצר החל מ-1 בינואר 2019. באוצר הזהירו אז כי הפסקת העברת כספי העודפים עלולה להוביל לגירעון עצום של .....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים