04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    העלאת גיל הפרישה בישראל - טובה לציבור
או לביטוח הלאומי?
    מרצה בכיר במכללת פסגות ללימודי שוק ההון, נדל"ן ויזמות עסקית מבהיר כי "ללא יישום של מדיניות משלימה, טרם העלאת גיל הפרישה, תחמיר המצוקה בשוק התעסוקה"

ג'ון בן זקן , מעריב


נושא החיסכון הפנסיוני לא יורד מהכותרות הכלכליות. אנו שומעים על שלל הצעות, רפורמות, תקנות וחוקים בתחום. הנושא הפוליטי-כלכלי הלוהט התורן שעומד לפתחה של ממשלת ישראל בשנת 2016 הוא העלאת גיל הפרישה לנשים, מגיל 62 לגיל 64 ומתייחס לנשים שנולדו בשנת 1955 ואילך. במקביל עולה האופציה להעלות את גיל הפרישה לגברים העומד כיום על 67, לגיל 70. מעל כל אלה מסתתרת שאיפה עתידית מהפכנית - לבטל לחלוטין את גיל הפנסיה הקבוע בחוק ולהפוך את הפרישה לתלוית נוסחה שתקשור אותה באופן רציף לעליית תוחלת החיים.
מרצה בכיר ומנהל תחום ניהול הון ואופציות במכללת פסגות ללימודי שוק ההון, נדל"ן ויזמות עסקית, ליאור ברק, טוען כי יש לבצע שינויים בגיל הפרישה. "תוחלת החיים המתארכת של האוכלוסייה ובפרט של הנשים, גורמת לשחיקת הקצבה החודשית בפנסיה ומביאה לכך שרבים מאתנו עלולים לחיות חיי עוני בזקנתנו. ההערכות הן שכל שנה של עלייה בתוחלת החיים, תקטין את קצבת הפרישה בחמישה אחוזים. בהתחשב בנתונים אלו, ההערכות המעודכנות מדברות על יחס-תחלופה של 35 עד 40 אחוזים. כלומר, כל עובד במשק צריך להיות מודע לכך שגודל הקצבה החודשית המוערכת, הצפויה לו בגיל הפנסיה, תעמוד רק על כ-40 אחוזים מהמשכורת הממוצעת שלו".
לדברי ברק, לא קיימת הצדקה להבדל בין גיל הפרישה של נשים, לזה של דברים. "באופן תאורטי, בעולם השוויון המגדרי אליו אנו שואפים, מרבית הכלכלנים סבורים שאין סיבה לאפליה ביחס לגיל הפרישה לטובת אוכלוסיית הנשים. בפועל, מדובר בשאלה שהיא פוליטית מיסודה ומלווה בבעיות מבניות קשות בשוק העבודה בישראל. כגון, מה יקרה לנשים שיפלטו ממעגל העבודה לפני גיל הפרישה וימצאו את עצמן ללא....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר מעריב              
                 
   
 
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים