04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
     10 עובדות שלא ידעתם על הפנסיה שלכם
   
כשעוזבים מקום עבודה לדמי הניהול יש 'נטייה' לקפוץ למקסימום, זכותכם לבחור היכן לחסוך את כספי הפנסיה שלכם ומשיכת פיצויים יכולה להקטין את החיסכון בעד 40%; הידע שיוכל לחסוך לכם מאות אלפי שקלים

עירן בלומברג, כלכליסט

בכל רבעון מגיעה לביתנו המעטפה, הדוח הרבעוני של קרן הפנסיה. כן, זו שמרביתנו לא פותחים, מבין אלה שפותחים אותה, מרביתנו אינם מעיינים בה לעומק, ואחרים פשוט לא מבינים את משמעות הסעיפים השונים. קבלו 10 דברים שככל הנראה לא ידעתם לגבי החיסכון הפנסיוני שלכם:

1. קרן הפנסיה כוללת ביטוח שארים אוטומטי
אם לא טיפלתם בנושא, אז תגלו ששילמתם ביטוח שארים גם בהיעדר יורשים. אתם לא חייבים לעשות ביטוח שארים אם אין לכם בן או בת זוג או ילדים. לצורך העניין, זה כמו לשלם ביטוח על אוטו שאין לכם. לשם כך, עליכם לעדכן את הסוכן או קרן הפנסיה ולשים לב שאחת לשנתיים נדרש עדכון מחודש.

2. משיכת פיצויים מהפנסיה יכולה להקטין את החסכון עד לכדי 40% מהקיצבה לפרישה
אנשים רבים מושכים את דמי הפיצויים הפטורים ממס בעת עזיבת מקום עבודה ולא מודעים לכך שיש לדבר השפעה על גובה הקיצבה החודשית העתידית שלהם בעת פרישה. כך למשל, אדם שמשך פעם אחת בלבד את הפיצויים בגיל 30, יכול להקטין את קיצבת הפנסיה החודשית שלו בכ-1,000 שקל. לכן, יש לשקול היטב לפני שמוציאים כסף כלשהו מהחסכון הפנסיוני.
 
3. אתם יכולים לבחור את מסלול ההשקעה
כמו בכל השקעה, עומדת בפניכם אופציה לבחור....

 
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים