04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

להפחית את דמי הניהול המנופחים
סט פוינט!
 
 
דמי הניהול המנופחים שמשולמים באפיקים הפנסיוניים הופכים בפועל לרוצחים השקטים של התשואות בביטוחי המנהלים, קרנות הפנסיה וקופות הגמל, כשהם פוגעים מהותית בצבירה הפנסיונית וגורמים לנזק מצטבר של מאות אלפי שקלים לכל חוסך, לאורך כל שנות החיסכון.
בארבע השנים האחרונות נרשמה עלייה בשיעור העולה על 70% בדמי הניהול בקופות הגמל, כלומר  ההתייקרות החדה ביותר של מוצר בסיסי (ובפרט כשהונהגה פנסיית חובה), בפרק זמן כה קצר.
רבים אינם קוראים את הדוחות הרבעוניים והשנתיים שנשלחים מהגופים הללו. המספרים שמסתתרים באותיות הקטנות בדו"חות הללו נראים שוליים, אפילו זניחים. בפועל, דמי ניהול גבוהים הם מספרים קטלניים לקצבה שנקבל. הבדלים של שברירי אחוזים בדמי הניהול הופכים לפערים של מאות אלפי שקלים (!), תלוי כמובן בשכר.
השוד הפנסיוני הזה שהחל עם יציאת מכירת הקופות (בעקבות ועדת בכר) נעשה בשיטתיות ובשקט, מבלי לעורר תשומת לב, ומבלי שמארגני המחאה החברתית יעסקו בנושא 'סמוי' זה. דמי הניהול הגבוהים משולמים בכל האפיקים, החל מביטוחי המנהלים וכלה בקופות הגמל. זהו השוד שמשפיע באופן דרמטי על מרכיב החיסכון בכל משק בית ולמעשה המרכיב הכי חשוב בהכנסה הפנויה בעת הפרישה מעבודה.
ההמלצה היא לפתוח את הדוחות, לקרוא בקפידה את האותיות הקטנות ולצאת 'למסע קניות' בין הגופים הפנסיוניים שתכליתו היא הפחתת דמי הניהול והעלויות העקיפות. לכך נדרש זמן, סבלנות, ומעט עבודה ביורוקרטית, אולם זהו החיסכון הכספי הטוב ביותר שתוכלו להשיג עבורכם.
המלצה נוספת היא ליהנות מהנחות הניתנות לקולקטיבים, לרוב דרך מקומות העבודה. הקולקטיבים נהנים מהנחות משמעותיות בדמי הניהול, ובסופו של דבר החיסכון הפנסיוני גדל משמעותית.


 
 
ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333
  
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
                       

 
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים