04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

טיפים פנסיוניים לעובד הטרי
סט פוינט! 
 
 
החיסכון הפנסיוני אותו אנו מתחילים בגיל צעיר, לרוב עם הכניסה למקום העבודה הראשון, עתיד ללוות אותנו במשך שנים רבות. בפועל, מדובר בשילוב של חיסכון כספי המיועד לפרישה ביחד עם אלמנט ביטוחי שאמור להבטיח קצבה הולמת במקרה של נכות, או  קצבה/פיצוי במקרה חו"ח של מוות. כבר בנקודה זו נדרשת תשומת לב רבה. הבחירה הראשונית משפיעה במידה רבה על המשך החיסכון הפנסיוני העתידי, הצבירה לפרישה והאופי הביטוחי שלה.
פתרון אישי בהתאם לצרכים האינדיבידואליים 

עוד לפני הקבלה לעבודה יש לשים לב למהות הסכם העבודה שעליו חותמים עם המעסיק. במקרים רבים, הסכם זה יקבע את ההסדר הפנסיוני הצפוי לאורך שנים רבות, וכן הוא קובע מהן ההפרשות הצפויות. פועל חלק משמעותי מהעובדים אינם מודעים לאופציות הבחירה במוצר או בתמהיל המוצרים הפנסיוניים המתאימים במיוחד עבורם. בחירה לא מושכלת תשפיע באופן מהותי על החיסכון, ורוב הסיכויים שאותה טעות תימשך לאורך שנים רבות, עם פגיעה משמעותית באיכות החיסכון והביטוח הפנסיוני.

מעוניין למנוע טעויות קריטיות?    לחץ כאן ותאם פגישת ייעוץ!

השלב הראשון בייעוץ הפנסיוני הוא אפיון הצרכים של העובד החדש. המטרה היא לתפור תוכנית חיסכון לטווח ארוך המתאימה לצרכים הייחודיים. בשלב זה יש לקחת בחשבון את הנתונים האישיים של המבוטח: גיל, מצב משפחתי, צפי למצבו התעסוקתי, צרכים ורמת הסיכון האישית שאותה מתווה העובד והנגזרת מתנאיו האישיים.
כל אחד מהנתונים עשוי להשפיע מהותית על הייעוץ שיקבל העובד. כך, למשל, ככל שהמבוטח צעיר יותר, האופק שלו לחיסכון ארוך יותר, לכן ניתן יהיה להתאים לו מסלול השקעות עם סיכון יותר גדול מתוך הנחה שיהיה זמן לתיקון ההפסדים ושיפור התשואה שעשויים להיות במסלולים המסוכנים יותר. גם למצבו המשפחתי של המבוטח יש חשיבות רבה בעת בניית התוכנית הפנסיונית. רווק, לדוגמא, יכול להגדיל את רכיב החיסכון ולהקטין את הכיסויים הביטוחיים, זאת משום שלמבוטח רווק אין בדרך כלל שארים שתלויים בו, ולכן הוא יכול לנצל את תקופת הרווקות כדי להגדיל את החיסכון שלו לפנסיה. ולהפך, לאדם נשוי עם ילדים יש להתאים כיסויים ביטוחים גבוהים יותר לנכות ושארים. בנוסף לכך, הצפי למצב התעסוקתי (עובד זמני, החלפת עבודה קרובה וכו') מסייע בעת תהליך הייעוץ באשר לאופק החיסכון, וכן על רמת הכיסויים הביטוחיים לעובד.
אחרי איסוף נתונים אלה מגיע שלב התאמת המוצר. בדרך כלל ההמלצה תהיה ללכת על קרן פנסיה מקיפה או ביטוח מנהלים או על שילוב בין השניים, הכל בהתאם לנתוני המבוטח. חשוב שכל המוצרים יותאמו לרמת הסיכון ולוודא שהחוסך מבין שמדובר בחיסכון לטווח ארוך, לכן תהליך האפיון של רמת הסיכון והצרכים הוא קריטי. קיימת חשיבות לבדיקת עלויות המוצר ולהבהיר לחוסך האם יש הטבה שקיימת לפרק זמן מוגבל בלבד. חשוב להזכיר לעובד שנדרש ייעוץ מתמשך הנגזר מהשינויים במקום/בתנאי העבודה, השינויים המשפחתיים והשינויים הרגולטוריים.  

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
 
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים