04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

אבדן כושר עבודה: האם תקבל את הפיצוי שמגיע לך?
סט פוינט!
 
 
במסגרת פוליסות ביטוח המנהלים ניתן לרכוש ביטוח איכותי לנושא אובדן כושר עבודה. זאת, לרוב בניגוד לנושא ביטוח הנכות בקרנות הפנסיה, שבהן ביטוח הנכות הוא חלק מובנה מתקנון הקרן, כך שלרוב לא ניתן לבצע התאמות אישיות

נתונים כלליים לגבי גובה הכיסוי לאובדן כושר עבודה:
עפ"י התקנות ניתן לבטח עד 75% מהשכר ו/או ההכנסות בפועל. המשמעות היא שבכל מקרה חברות הביטוח לא תשלמנה יחדיו סכום חודשי העולה על הכנסה זו. המשמעות היא שיש לבדוק את סך הפיצוי לאובדן כושר עבודה ונכות (לאלה שיש להם גם פוליסת ביטוח מנהלים וגם קרן פנסיה), ולוודא בשלב ראשון שלא קיים ביטוח חסר, או לחלופין ביטוח עודף.
בשלב הבא יש לדאוג לכך שאיכות הכיסוי תהיה אופטימלית, עם התאמה אישית אליך.

להתאים את הכיסוי לצרכים האישיים

לפני שמתחילים בפעולה זו יש לקרוא בקפידה את תנאי הפוליסה המקוריים שרק על פיהם תשלם חברת הביטוח בעת תביעה. אנו ממליצים שכל פוליסת כיסוי למצב של אובדן כושר עבודה תכלול גם את המרכיבים הבאים:
הגדרה עיסוקית – ההגדרה העיסוקית חשובה מאוד כיוון שכך, בעת תביעה, החברה המבטחת לא תוכל לכפות עלייך הסבה מקצועית, אופציה הקיימת בפנייה כל עוד אין הגדרה עיסוקית ספציפית. יש לוודא את הגדרתך העיסוקית הספציפית. ככל שההגדרה העיסוקית תהיה ספציפית יותר כן ייטב. וכך בעת תביעה החברה המבטחת לא תוכל לכפות עליך הסבה מקצועית.
כיסוי אבדן כושר עבודה  מורחב – הכיסוי הבסיסי למצב אובדן כושר עבודה משולם רק כאשר המבוטח מאבד את כושר העבודה שלו ב- 75% לפחות. כיסוי חשוב מאוד זה מבטיח למבוטח שגם במקרה של נכות הנמוכה מ75% (בין 25% ל- 75%) הוא ייקבל פיצוי חלקי שייגזר מגובה אחוזי הנכות בפועל.
כיסוי השלמה מסוג פרנצ'יזה לאובדן כושר עבודה -  בפוליסות לכיסוי מצב של אובדן כושר עבודה קיימת בדרך כלל תקופת המתנה של 3 חודשים שהמבוטח לא מקבל בה פיצוי חודשי. כיסוי הפרנצ'יזה פועל באופן הבא: במידה ואובדן כושר העבודה נמשך מעל 3 חודשים הרי שבחודש הרביעי לאובדן כושר העבודה ישולם למבוטח תשלום כפול, תשלום אחד בגין החודש הרביעי ותשלום נוסף בגין החודש השני. בחודש החמישי לאובדן כושר עבודה ישולם למבוטח תשלום בגין החודש החמישי ותשלום נוסף בגין החודש השלישי. מהחודש השישי ואילך ישולם פיצוי חודשי אחד בכל חודש. 

האם תמשיך לשלם את הפרמיה גם במצב של אובדן כושר עבודה?

במצב של אבדן כושר עבודה קשה מאוד להמשיך ולשלם כסדרן את הפרמיות לחברת הביטוח. יש לזכור שמדובר בנתח נכבד מהשכר שאותו משלם המעסיק מידי חודש, ובמצב של אובדן כושר עבודה הוא יפסיק לשלם זאת. מכיוון שכך חשוב לבדוק שבפוליסה שברשותך קיים רכיב 'שחרור'. שחרור הינו כיסוי המשלם את הפרמיה המקורית לפוליסה כל עוד המבוטח מצוי באובדן כושר עבודה.

בשורה התחתונה: אנו ממליצים לך לעבור על הפוליסה שברשותך, או כזאת שבכוונתך לרכוש ולבדוק האם קיימות ההרחבות שצויינו. יש לפעול מול חברת הביטוח/סוכן הביטוח, ולקנות את ההרחבות הנ"ל במידה והללו אינן קיימות. זאת בנוסף לחידוד נושא ההגדרה העיסוקית שתשפר את איכות הכיסוי שברשותך.

 

.
ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333
  
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים