04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    3% - הפער בין תשואת הפנסיה החלשה למצטיינת ב־2016
    מנתונים שהגיעו לכלכליסט עולה כי הפניקס היא שיאנית התשואות בקרב חברות הביטוח הן בקרנות הפנסיה והן בביטוחי המנהלים עם יותר מ־6%, ומובילה גם בטווח של שלוש וחמש שנים. כלל ומגדל נותרות הרחק מאחור בעיקר בשל חולשה בניהול הנכסים הסחירים — המניות והאג"ח

רחלי בינדמן, כלכליסט


אירועי שנת 2016, שמרביתם היו קשים לחיזוי בידי כלכלנים ומנהלי השקעות, נתנו את אותותיהם גם בביצועי מנהלי גופי הפנסיה. השנה שהסתיימה נראית כאחת השנים עם פערי הביצועים המשמעותיים ביותר בין הגופים המתחרים על ניהול כספי החיסכון ארוך הטווח של הציבור.
לאחר פתיחה סוערת, עם ירידות חדות בשוקי ההון בינואר־פברואר, הגיע תיקון חד כלפי מעלה, אך אחריו בא הברקזיט — ההחלטה המפתיעה של הבריטים להיפרד מהאיחוד האירופי. ההצבעה בעד הפרישה הדהימה את שוקי ההון לרגעים ספורים של ירידות חדות, שהסתיימו בתוך יומיים כאילו האירוע לא התרחש, ואז הגיעו הבחירות בארצות הברית. בחירתו המפתיעה של דונלד טראמפ לנשיא לא רק שלא הרעידה את השווקים כפי שצפו מנהלי ההשקעות, אלא אף הזניקה את המדדים המובילים בארה"ב לשיאים חדשים. בהמשך היה זה משאל העם באיטליה, שכל האנליסטים היו בטוחים כי הוא עתיד לטלטל את שוקי אירופה, לאחר שהאיטלקים גילו התנגדות לרפורמות הכלכליות שביקש להנהיג ראש הממשלה — אך בפועל תוצאותיו לא דגדגו לבורסות.
 
במרבית השנים עומד הפער על לא יותר מ־1%

מנתוני התשואות של חברות הביטוח שהגיעו לידי "כלכליסט" עולה כי המצטיינת היא....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים