04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    משקיעים באג"ח? "בטוחות" הן רשת הביטחון שלכם
    אג"ח קונצרניות נחשבות לאפיק השקעה סולידי יחסית, אבל מה קורה כשהחברה לא יכולה לשלם את החוב?

מגזין פסגות בית השקעות


כשלוליין בקרקס מתהלך באוויר על חבל דק, רשת הביטחון שפרושה תחתיו עשויה להיות ההבדל בין התרסקות קשה לנפילה רכה. גם המשקיעים בשוק האג"ח הקונצרניות יכולים ליהנות מרשת ביטחון שתקטין את הסיכון שהם לוקחים על עצמם. או במילים אחרות: איך תוודאו שתקבלו את הכסף שלכם (או לפחות חלק ממנו) במקרה שהחברה לא מסוגלת לעמוד בהתחייבויותיה או הולכת לפירוק?

מה זה אג"ח קונצרניות?
אגרות חוב מאפשרות לממשלות או לחברות ללוות כסף מהציבור, תוך שהן מתחייבות להחזיר את הסכום בתוספת ריבית קבועה מראש. ממשלות מנפיקות אג"ח ממשלתיות וחברות מנפיקות אג"ח קונצרניות. בשני המקרים הגוף שמנפיק את האג"ח מחויב להחזיר את ההלוואה במועד שנקבע מראש ובריבית שנקבעה מראש. לכל אג"ח יש תנאים מוגדרים לגבי התגמול למשקיעים ומועד הפדיון בדרך כלל, אגרות חוב קונצרניות נחשבות לאפיק השקעה סולידי יותר מאפיק המניות.

מה זה בכלל בטוחה?
כשמשקיעים באגרות חוב, פוטנציאל הרווח מוגבל לגובה הריבית השוטפת אבל הסיכון אינו מוגבל – והמשקיעים עלולים להפסיד את כל כספם במצב בו החברה שהנפיקה את האג"ח נכנסת לחדלות פירעון (כלומר, לא יכולה לפרוע את חובותיה). אחת הדרכים של משקיעים לצמצם את הסיכון היא בחירה של סדרת אג"ח עם בטוחה, כלומר סדרה בה.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר בית השקעות פסגות            
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים