04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    האם להאמין לסוכנת הביטוח של העבודה?
    יניב התחיל עבודה חדשה, וסוכנת הביטוח של העבודה בלבלה אותו. "כאן כלכלי" עונים

צליל אברהם, אתר כאן


יניב שואל:
התחלתי לאחרונה עבודה רצינית ראשונה, והיום נפגשתי עם סוכנת פנסיונית מטעם המעסיק. היא דיברה סינית ונשמעה לא באמת אמינה/רוצה בטובתי. איך אפשר לקבל החלטה מושכלת וטובה?

היי יניב,

יכול להיות שהאינטואיציה שלך נכונה. סוכנת הביטוח שהוא פגש בעבודה מקבלת את העמלות שלה מחברות הביטוח. זה אומר שיכול להיות שהיא מקצועית וטובה, ושהיא תראה רק את טובתו מול עיניה, ותבחר את קרן הפנסיה הכי טובה שהיא יכולה עבורו. אני לא צינית, באמת יכול להיות. אבל יש גם מקרים אחרים. למשל, סוכנים שפתחו לעובדים ביטוחי מנהלים במקום קרן פנסיה, כיוון שזה השתלם להם יותר מבחינת עמלות, או סוכנים שהעבירו את העובדים לקרן ששילמה להם עמלות גבוהות יותר. לפני שבוע למשל פרסמנו סיפור כזה, על עובדי הניקיון במשרד האוצר, שסוכן הביטוח של חברת הקבלן שמעסיקה אותם העביר את כולם לביטוח מנהלים - למרות שזה היה מאוד לא כדאי עבורם, פשוט כי זה הניב לו עמלות גבוהות יותר.
כדאי לשאול את הסוכנת שתי שאלות: מה דמי הניהול שתשלם בקרן שהיא מציעה, ומה התשואה של הקרן בשנים האחרונות. ואז ללכת עם הנתונים האלה ולהשוות אותם באינטרנט לקרנות אחרות. כותבים בגוגל "השוואת קרנות פנסיה", ויש כמה אתרים שאפשר לראות בהן את התשואות ואת דמי הניהול הממוצעים בכל קרנות הפנסיה. אתה מחפש קרן עם דמי ניהול כמה שיותר נמוכים ותשואות כמה שיותר גבוהות.
אם אתה מגיע למסקנה שההחלטה של הסוכנת לא טובה עבורך....


 
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כאן               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים