04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הקפאת גיל הפרישה - שווה לנשים 87 אלף שקלים לפחות
    נשים שחוקות? הצחקתם ? האינטרס האמיתי מאחורי המאבק על אי־העלאת גיל הפרישה של נשים הוא זה של נשים חזקות, שמתכוונות לפרוש בגיל 67 אבל רוצות לקבל תוספת הכנסה בפנסיה ובקצבת הזיקנה שלהן עבור דחיית הפרישה מגיל 62 ? עכשיו הכל תלוי בגפני

מירב ארלוזורוב, דה מרקר    


בפעם השנייה בתוך שנתיים יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, נקרא להיות האביר על הסוס הלבן שמציל מדינה במצוקה.
הפעם הקודמת היתה כשניהל לבדו את המערכה להטבות המס ליישובים, והפעם היא קשורה בהעלאת גיל הפרישה לנשים. בשני המקרים מדובר היה בנושאים נפיצים פוליטית, ששר האוצר שלנו, משה כחלון, בחר להתאייד מהם.
כחלון מציית ככל הנראה להוראה פוליטית לא להיות מזוהה עם החלטות שאינן פופולריות, ולכן התחמק באלגנטיות מקבלת החלטה גם בנוגע לשינוי הטבות המס ליישובים, וגם כעת בנוגע להעלאת גיל הפרישה לנשים. נותרו עוד שבועיים בדיוק למועד האחרון שבו שר האוצר יכול להגיש את עמדתו לוועדת הכספים בנוגע להעלאת גיל הפרישה — ועדיין אין כל סימן לעמדה מתגבשת כזו מכיוונו של השר.
ההערכה היא שכחלון נטש את המערכה. זה אומר שהחל ב–15 בנובמבר הכדור יעבור למגרשה של של ועדת הכספים, שתצטרך להחליט סופית עד 15 בפברואר 2018 מה יקרה לגיל הפרישה של נשים בישראל. בהיעדר החלטה, יתבטל החוק שנחקק ב–2003 לגבי העלאה הדרגתית של גיל הפרישה של נשים ל–64, והנשים בישראל ימשיכו לפרוש בגיל 62.
בכך ישראל תהיה אחת משלוש המדינות המפותחות, לצד פולין וצ'ילה, עם הפער הגדול ביותר בגיל הפרישה בין נשים לגברים — חמש שנים.
רק כדי להבהיר: ברוב המוחלט של המדינות....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים