04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    המפקחת סלינגר, דיווחים תכופים פוגעים
בתשואה של העמיתים
    עודף דיווחי התשואות בחסכונות ארוכי הטווח פגע בתשואות של העמיתים ■ ייתכן שהגיעה העת לעשות חישוב מסלול מחדש

לירן זיידן, גלובס


"וודי אלן אמר פעם, שדבר טוב שבא בכמויות גדולות מדי יכול להיות רע מאוד. הדוגמה שהוא נתן הייתה של טנור איטלקי ששר שירים נפוליטנים. רבע שעה - זה נפלא, שעה זה מתחיל קצת לשעמם, שלוש שעות זה כבר נורא ממש; אך אם הטנור שר ושר ושר ולא מפסיק לעולם - זה כבר עינוי שלא ברא השטן.
"אני חושב שמשהו דומה קרה בעולמנו עם מידע. פעם מידע היה דבר נדיר ויקר ערך, ועל כן עורר את סקרנותנו ויצאנו לבקשו. היום אנחנו מוצפים בכמויות אדירות של מידע והבעיה היא לא איך למצוא מידע, אלא כיצד לסנן אותו ולגלות את אותה פנינה יקרת ערך שבעבורה היה שווה לצלול למעמקים" (מתוך חיים שפירא "שיחות על תורת המשחקים").
מהפכת המידע המאפיינת את העידן המודרני, הובילה גם להצפה של מידע במרחב הציבורי - אבל האם עודף המידע מסייע בקבלת החלטות? והאם עודף המידע שלא לצורך דווקא עשוי להוביל לקבלת החלטות לא נכונות בהשקעות?

חוסכים לפנסיה או באים לסיבוב?

המשקיעים בשוק ההון נחלקים באופן גס לשתי קבוצות השקעה. האחת, קבוצת החיסכון לטווח קצר, המתאפיינת במשקיעים אשר מבחינתם השקעה בשוק ההון היא תחליף לפיקדון לטווח קצר, במטרה להשיא תשואה הגבוהה מריבית הפיקדון, כאשר הם לא יכולים להפסיד חלק מקרן ההשקעה גם אם מדובר רק בפרק זמן קצר במהלך תקופת ההחזקה.
קבוצת ההשקעה השנייה והמשמעותית היא של החוסכים לטווח ארוך. מדובר בכלל חסכונות הפנסיה של הציבור, בין אם הם נעשים באמצעות קופת גמל, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או כל מוצר משלים או תחליפי. המשקיעים מסוג זה אדישים לסטיות התקן, שכן בלאו הכי כמעט ולא מתבצע פידיון של ה....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים