04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    קרנות הפנסיה הוותיקות ימשיכו לגבות 1.75%
    אלעזר לוין, אתר NEWS1

סגן המפקחת על הביטוח: אומנם הניכוי מהפנסיה רשום כ"דמי ניהול", אך האמת היא שזהו הפחתת זכויות, ולכן הם יישארו בעינם, גם אם יופחתו דמי הניהול במסלולי פנסיה אחרים השם מטעה, והגמלאים מפסידים אלפי שקלים בשנה

משרד האוצר לא יפעל להקטנת דמי הניהול הגבוהים שגובות קרנות הפנסיה הוותיקות - אמר ל-News1 סגן הממונה על שוק ההון, רואה החשבון הראל שרעבי. הקרנות הוותיקות, שהעיקריות בהן הן מבטחים ומקפת, גובות את דמי הניהול הגבוהים ביותר בשוק - 1.75% מכל תשלום קצבה חודשי. זאת, לעומת 1% ובמקרים רבים פחות, דמי הניהול בקרנות הפנסיה החדשות ובגופים אחרים המנהלים פנסיה.

שרעבי אמר כי למרות שבתלושי הקצבה של הגימלאים מופיע סכום זה כ"דמי ניהול", הרי לאמיתו של דבר מדובר ב"הפחתת זכויות", ולכן הם לא ישונו. הוא לא הסביר מדוע קוראים להפחתת הזכויות בשם לא נכון ומטעה.

מאות אלפי גימלאים (כל מי שהיה עמית בקרן זו עד 1993) - בהווה ובעתיד - בקרנות הוותיקות מקבלים קצבה קבועה, צמודה למדד, ברוב המקרים 70% משכרם האחרון, ללא תלות בביצועי שוק ההון. ההסדר נקבע בשנות התשעים, כדי להגן על העובדים הוותיקים, אחרי שהתברר שהקרנות הוותיקות צברו גרעונות אקטואריים של מיליארדי שקלים. לשם כך, מנפיקה המדינה לקרנות אלו אג"ח בתשואה קבועה וגבוהה.
אולם כחלק מההסדר, נקבע שהקרנות ינכו מכל גמלאי 1.75% מהפנסיה שהוא מקבל, כדי שגם הגמלאים ישתתפו בכיסוי הגרעונות.לכן, כפי שאמר רואה החשבון שרעבי, האמת היא שמדובר בהפחתת זכויות ולא בדמי ניהול, למרות השם.

דוגמה: גמלאי מפסיד כ-2,300 שקל בשנה
לדוגמה, גמלאי המקבל פנסיה של 11,000 שקל לחודש ברוטו, משלם...

 
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר  NEWS1             

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים