04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הצעת חוק: חובת ביטוח פנסיוני לחיילים משוחררים
- כבר אחרי 45 ימים מתחילת עבודתם
    על פי הצעת חוק נוספת של ח"כ מיקי לוי, מעסיקים יחויבו לבטח חיילים משוחררים מפני אבדן כושר עבודה ומוות בתום 30 ימים מקליטתם בעבודה | מדובר על תחילת עבודה בשנתיים הראשונות מתום השירות הסדיר

מאת: מערכת עדיף


שתי הצעות לתיקון חוק קליטת חיילים משוחררים, שהונחו אתמול (ב') על שולחן הכנסת על ידי ח"כ מיקי לוי (יש עתיד), מבקשות להבטיח כיסוי ביטוחי להסדיר את נושא הביטוח הפנסיוני ואת נושא הביטוח מפני אבדן כושר עבודה ומוות, זמן קצר אחרי קליטתם בעבודה.
על פי הצעת החוק, מעסיק של חייל משוחרר, שבמועד תחילת עבודתו אצלו טרם חלפו שנתיים ממועד שחרורו משירות סדיר, חייב לבטחו בביטוח פנסיוני בקופת ביטוח או קופת גמל לקצבה שתכלול גם כיסויים למקרי מוות ונכות באותה קופה או בקופה אחרת, והכול מתום 45 ימים מיום תחילת עבודתו של החייל המשוחרר אצל המעסיק, גם אם טרם מלאו לו 21 שנים. כמו כן, חייל משוחרר יודיע בכתב למעסיקו, בתוך 21 ימים מיום תחילת עבודתו, על בחירתו בקופת הביטוח או קופת הגמל, שבה יהיה מבוטח.
בהתאם להצעת החוק בעניין אבדן כושר עבודה ומוות, מעסיק של חייל משוחרר שטרם מלאו שנתיים מיום שחרורו חייב לבטח אותו בביטוח פנסיוני הכולל כיסויים למקרי מוות ונכות מתום 30 ימים מתחילת עבודתו של החייל המשוחרר אצל המעסיק, גם אם טרם מלאו לו 21 שנים.
בשתי הצעות החוק מוסבר כי מטרתן להבטיח כיסוי ביטוחי מפני נכות ומוות לחייל משוחרר מתחילת עבודתו אצל מעסיק וכן להבטיח את תחילת החיסכון ל.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר עדיף              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים