04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    שופטי העליון: "מה עם פרופ' בן 119, הוא צריך לפרוש?"
    הרכב מורחב של 7 שופטי בג"ץ דן אתמול בעתירה לביטול חובת הפרישה בישראל, הקוראת לפסול את סעיף 4 בחוק גיל הפרישה הישראלי, כך שהפרישה בגיל 67 תינתן לבחירת העובד ■ בדיון עלו שאלות מעניינות

שירות גלובס הרכב מורחב של 7 שופטי בג"ץ דן אתמול (ג') בעתירה לביטול חובת הפרישה בישראל. העתירה קוראת לפסול את סעיף 4 לחוק גיל הפרישה הישראלי, כך שהפרישה בגיל 67 תינתן לבחירת העובד - בדומה למצב בארה"ב, בבריטניה ובאוסטרליה.

המאבק החל על-ידי עו"ד שושנה גביש, לאחר שעל בעלה, פרופ' משה גביש, שעובד בפקולטה לרפואה בטכניון ומתקרב לגיל פרישה, נכפתה פרישה לפי החוק הישראלי. הזוג גביש עתר לבג"ץ בטענה כי כפיית פרישה המבוססת על גיל בלבד מהווה אפליה לכל דבר, והיא פסולה בדיוק כמו אפליה המבוססת על דת, גזע ומין.

בדיון ישבו בדין המשנה לנשיא העליון, מרים נאור, והשופטים העליונים אליקים רובינשטיין, אסתר חיות, יורם דנציגר, ניל הנדל, עוזי פוגלמן ודפנה ברק-ארז. השופטים העלו כמה תהיות מעניינות, המרתקת ביניהן אולי עוסקת בשאלה אם יבוטל סעיף 4 לחוק הפרישה, מה יבוא במקומו.

המשנָה לנשיא נאור: "יש לי שאלה שאולי טכנית: נניח שביטלנו את סעיף 4. אז בעצם אנו נשארים עם איזה שהוא חלל, כי מדובר כאן על מודל כזה או אחר, אך אין לנו מודל נגדי. אם נקבל את הבקשה, אין הוראות לגבי הסעד הבא, מה עושים, ואין לנו תקרה ולא כלום. לכן השאלה היא, מהן ההשלכות המעשיות של הביטול הזה שגבירתי חותרת אליו?"


 
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס             

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים